Кадашман-Енліль I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кадашман-Енліль I
mka-dáš-man-dEN.LÍL
Циліндрична печатка зі згадкою Кадашман-Енліля I
Народився невідомо
Помер бл. 1360 до н. е.
Національність касити
Magnum opus Amarna Letter EA 3d, Amarna Letter EA 4d і Amarna Letter EA 2d
Титул цар Вавилону
Посада Цар Вавилону[d]
Термін 1374—1360 до н. е.
Попередник Курігальзу I
Наступник Бурна-Буріаш II
Рід Каситська династія
Батько Курігальзу I
Діти Q110256318?

Кадашман-Енліль I (д/н — бл. 1360 до н. е.) — цар Вавилону близько 1374—1360 до н. е. Ім'я перекладається як «Він вірить в Енліль».

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з Каситської (III Вавилонської) династії. Син царя Курігальзу I. Посів трон близько 1374 року до н. е. Продовжив політику попередників, спрямовану на захист кордонів та союз з Єгиптом. Водночас зберігав контроль над торговельним шляхом в Перській затоці до Південної Аравії та Індостану.

Відомий листуванням з фараоном Аменхотепом III (3 листа вавилонського царя, 2 — фараона). В своїх листах Кадашман-Енліль I дорікає фараонові в небажанні видавати свою дочку заміж за нього через те, що це не прийнято за єгипетськими звичаям. Натомість пропонує Аменхотепу III надіслати йому в дружини будь-яку знатну єгиптянку, з тим щоб в Вавилонії він міг представити як єгипетську царівну. Кадашман-Енліль I відправив свою доньку в дружини фараона. В інших листах скаржиться, що жоден з його посланців не бачив своєї сестри при дворі фараона, дружиною якого та стала. Вавилонський цар крім того нарікає, що Аменхотеп III надсилає замало золота та коштовних матеріалів для свого будівельного проекту Кадашман-Енліля I, ймовірно, палацу або храму.

Здійснив перебудови центральних храмів в Ніппурі та Ларсі. Помер Кадашман-Енліль I близько 1360 року дон. е. Йому спадкував брат Бурна-Буріаш II.

Джерела

[ред. | ред. код]

Albertine Hagenbuchner: Die Korrespondenz der Hethiter, Bd. 2: Die Briefe mit Transkription, Übersetzung und Kommentar. Winter, Heidelberg 1989, S. 281—300, ISBN 3-533-04210-3 (zugl. Dissertation, Universität 1987).

  • Elena Cassin: Babylonien unter den Kassiten und das mittlere assyrische Reich (Fischer Weltgeschichte; Bd. 3; Alter Orient; Bd. 2). Fischer Verlag, Frankfurt/M. 1993, ISBN 3-596-60003-0.
  • Trevor Bryce (2003). Letters of the Great Kings of the Ancient Near East: The Royal Correspondence of the Late Bronze Age. Routledge. p. 79.