Казимир Вежинський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Спортивні медалі
Мистецькі змагання
Золото 1928 Amsterdam Lyric
К. Вежинський

Казими́р Вежи́нський (пол. Kazimierz Wierzyński; *27 серпня 1894, Дрогобич — †13 лютого 1969, Лондон) — польський поет, уродженець України. Автор багатьох збірок поезій і книжки про Ф. Шопена.

Олімпійський чемпіон з мистецьких змагань на Олімпійських іграх 1928 року в Амстердамі, в конкурсі Літератури, змаганню з поезії.

Один із засновників літературної групи «Скамандр» (пол. Skamander).

Переклав вірш Тараса Шевченка «Огні горять, музика грає», що ввійшов до видання творів Шевченка «Поезії» (Варшава, 1936).

Життєвий та творчий шлях[ред.ред. код]

1912 році закінчив класичний ліцей в Стрию, вивчав філософію, літературу та історію в Краківському та Віденському університетах, а після війни навчався також у Львівському університеті. Дебютував у 1913 році віршем «Гей, коли ж, коли ж! ("Hej, kiedyż, kiedyż!)» у дрогобицькому неперіодичному виданні «1863».[1]

У кінці 1920-х роках його назвали одним з найвідоміших мешканців Дрогобича.[2]

Творчість[ред.ред. код]

Вєжинський у сучасній культурі[ред.ред. код]

Щороку у Дрогобичі, на базі польської школи, відбувається фестиваль Казимира Вєжинського. Чимало його віршів покладені на пісні польських виконавців.

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Шевченківський словник: У двох томах / Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка Академії Наук УРСР. — К.: Головна редакція УРЕ, 1978.


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.