Казимир Пуласький

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Казимир Пуласький (пол. Kazimierz Pułaski) — польський шляхтич, учасник боротьби за свободу двох народів — польського та американського, генерал континентальної армії під час війни за незалежність США.

Біографія[ред.ред. код]

Походив з польського шляхетського герба Слєповрон. У 19 років Пуласький вступив на військову службу. Разом з батьком Юзефом він став одним з ініціаторів Барської конфедерації. Під час оборони Ченстохова в 1770–1771 роках Пулавський проявив себе талановитим полководцем і прославився на всю Європу. Однак у 1772 році, після поразки конфедератів, він змушений був тікати спочатку в Туреччину, а потім до Франції.

В кінці 1775 року Пуласький зустрівся в Парижі з Бенджаміном Франкліном і Сайласом Діном, які умовили його допомогти американцям у їхній війні за незалежність від Великобританії.

Франклін дав Пуласькму рекомендаційний лист, в якому підносив його відому на всю Європу відвагу при захисті свободи своєї країни. З цим листом за фінансової допомоги Діна Казимир Пулавський прибув в липні 1777 року в Америку. Він приєднався до військ Джорджа Вашингтона незадовго до битви при Брендівайні (11 вересня 1777 року). Пулавський справив гарне враження на Вашингтона, був призначений бригадним генералом, командувачем кіннотою. Кавалерія під його початком, яку незабаром стали називати Легіоном Пуласького, брала участь в битві при Джермантауне в жовтні 1777 року. Він відзначився протягом усього періоду революції, в першу чергу, коли він врятував життя Джорджа Вашингтона.

9 жовтня 1779 Пуласький повів Легіон в наступ під Саванною в Джорджії. Під час атаки Пуласький був поранений в поперек і помер через два дні. Хоча він під час війни за незалежність США зазнав більше поразок, ніж здобув перемог, і не зміг прищепити американцям свої ідеї щодо організації кавалерії, закладені ним принципи з часом прижилися в американській армії. Оскільки він був першим командувачем кінними частинами армії США, його називають «Батьком американської кавалерії».

У 2009 році Конгрес США присвоїв йому звання почесного громадянина США. Його пам'ятають як героя, який боровся за незалежність і свободу як в Польщі, так і в Сполучених Штатах. Численні місця і події названо в його честь, і він відзначається багатьма творами мистецтва. Пуласкі є одним з усього лише семи осіб, удостоєним почесного громадянства Сполучених Штатів.

Посилання[ред.ред. код]


Польща Це незавершена стаття про особу Польщі.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.