Какорток

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Какорток взимку (грудень 2005 р.)

Какорток чи Юліанехоб (ґренл. Qaqortoq, дан. Julianehåb) — місто на південному краї Ґренландії, на березі однойменного фіорду. Населення — 3127 осіб (1990).

До 2009 року було центром однойменного муніципалітету.

Місто було засноване в 1755 році норвезьким торговцем Андерсом Ольсеном і назване на честь датської королеви Юліани Марії. Морський порт і торговельний центр довколишнього регіону. Довкола міста розвинене скотарство (дві оленячих та тринадцять вівчарських ферм) та полювання на тюленів, в місті — харчова (м'ясна та рибоконсервна) промисловість. В місті працює невеличка судноремонтна верф, а також єдина в Гренландії чинбарна фабрика, шкіряний та хутровий одяг якої користується несподівано великим попитом за кордоном. Місто також є місцевим осередком освіти — в ньому існує гімназія, ремісне училище та школа народних мистецтв.

Під час Другої світової війни американські військово-повітряні сили збудували неподалік від міста авіабазу Bluie West One, зараз — аеропорт Нарссарссуак.

На півночі від міста був розташований Браттаглід — маєток і резиденція Еріка Рудого, заснований в 982 році під час його вигнання з Ісландії. Це перше поселення норвезьких вікінгів в Гренландії. Поблизу від міста також знаходяться руїни кам'яної церкви Хваслі — найвідоміша і найкраще збережена пам'ятка історії Гренландії вікінгської доби.

Посилання[ред. | ред. код]