Какінада – Уран – Бхаруч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Какінада – Бхаруч (також відомий як трубопровід Схід – Захід) – газопровід, що з’єднав родовища східного узбережжя Індії (басейну Крішна-Годаварі) із центрами споживання на західному узбережжі у штатах Махараштра і Гуджарат.

Певний час родовища басейну Мумбаї біля західного узбережжя Індії були основними виробниками прородного газу в країні. Окрім розвитку газорозподільчих систем у прибережних штатах Махараштра та Гуджарат, з узбережжя Камбейської затоки в кінці 1980-х років спорудили потужну газопровідну систему Хазіра – Джагдішпур, котра забезпечує блакитним паливом ряд штатів на півночі Індії. Із поступовим вичерпанням запасів введених в розробку родовищ виникла необхідність пошуку нових джерел ресурсу, необхідного для роботи зазначених газотранспортних об’єктів. Гарним кандидатом на цю роль був басейн Крішна-Годаварі, розташований біля східного узбережжя країни (штат Андхра-Прадеш). Для подачі видобутого тут блакитного палива у 2008 році ввели в експлуатацію газопровід Схід – Захід.

На першому етапі трубопровід перетинає в широтному напрямку півострів Індостан від Какінади через Гайдарабад до Уран на південній околиці Мумбаї (штат Махараштра). Тут траса завертає на північ у напрямку штату Гуджарат та проходить повз Хазіру до Бхаруч (останній лежить на шляху ще однієї газотранспортної системи, що прямує від терміналу для імпорту ЗПГ в Дахедж у північні штати – Дахедж – Віджайпур – Дадрі).

Довжина основної частини газопроводу Какінада – Уран – Бхаруч становить 1375 км при діаметрі 1200 мм. Крім того, спорудили ще 84 км відгалужень менших діаметрів, в тому числі 400-мм перемичку довжиною 28 км до Хазіри[1]. Система має робочий тиск у 9,8 Мпа,[2] що дозволяє забезпечити потужність до 120 млн.м3 на добу[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. EWPL pipeline. 
  2. CV Electrical & Instrumentation Manager Expat Punj Lloyd Oil & Gas Company Qatar Reliance Gas India Ltd. www.oil-offshore-marine.com. Процитовано 2017-03-15. 
  3. RGTIL to start testing of gas pipeline. UPI (en). Процитовано 2017-03-15.