Калатні коміції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Калатні коміції
Оригінальна назва Comitia calata
Тип Народні збори

Куріатні коміції (лат. comitia calata) — один з видів народних зборів у Стародавньому Римі.

На відміну від інших видів коміцій, на цих народних зборах не було голосувань. На них тільки оприлюднювалися певні оголошення та засвідчувалися деякі офіційні дії. Тобто вони не мали прямого відношення до політичного життя квіритів.

Достеменно невідомо хто саме приймав рішення про скликання цих коміцій і хто на них головував. Відомо тільки, що на Калатні коміції громадян скликали особливі глашатаї — калатори.

У календи кожного місяця на цих зборах оголошувалося на який день наступного місяця припадають нони і, напевно, іди, а також характер усіх інших днів. Громадяни дізнаватися які з днів будуть присутствені, які коміціальні, а які св'яткові. Усі ці календарні дні розраховували понтифіки.

Також на калатних коміціях проходила інавгурація фламінів, а з республіканського часу і священних царів.

На калатних коміціях проводилися засвідчення заповітів народом. З цією фінкцією також була пов'язана інша — лат. detestatio sacrorum. Тобто, урочиста заява спадкоємця, у якій він зголошується взяти на себе обов'язки з виконання священних фамільних обрядів спадкодавця.

Етимологія[ред. | ред. код]

Назва калатні походить від латинського слова лат. calare — скликати. Вони так називалися, бо людей скликали на ці збори.

Джерела[ред. | ред. код]