Калашников Віктор Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Калашников Віктор Іванович
Народився 24 серпня 1939(1939-08-24) (81 рік)
Підгорівка, Старобільський район, Ворошиловградська область, Українська РСР, СРСР
Країна Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність викладач університету, науковець
Alma mater ДВНЗ ДонНТУ і Університет Отто фон Ґеріке
Звання професор
Ступінь кандидат технічних наук
Нагороди
Орден «За заслуги перед Федеративною Республикою Німеччина»
Заслужений працівник освіти України Державна премія України в галузі освіти

Ві́ктор Іва́нович Кала́шников (*24 серпня 1939) — професор, кандидат технічних наук, член-кореспондент Української Технологічної Академії, заслужений працівник народної освіти України.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Народився 24 серпня 1939 року в селі Підгорівка на Луганщині[1].

1967 року закінчив Донецький державний технічний університет та отримав диплом за спеціальністю «Електропривод та автоматизація промислових установок» та залишився в університеті для роботи на кафедрі електропривода. У 1970—1973 роках навчався в аспірантурі Магдебурзького університету. Після захисту дисертації працював завідувач кафедрою електропривода, деканом факультету обчислювальної техніки.

1992 року Калашников призначений деканом-організатором німецького технічного факультету. Читає лекції німецькою з курсів «Промислові системи керування», «Частотно-регульований електропривод», «Взаємодія електропривода з електричною мережею».

Науковий напрям: «Дослід асинхронного частотно-регульованого електроприводу без давача швидкості». Останнім часом під керівництвом Калашникова ведуться досліди з використання штучного інтелекту у системах автоматизації.

Калашников має великі зв'язки з промисловими підприємствами України та Німеччини з використання обладнання фірми «Siemens» для автоматизації технологічного процесу та установок на підприємствах України.

З 2003 року - Почесний консул Федеративної Республіки Німеччина у м. Донецьку[1].

Державні нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г Україна дипломатична: наук. щоріч. / Дип. акад. при Мін-ві закордонних справ України, Головна дирекція по обслуговуванню іноземних представництв, Історичний клуб «Планета». — Київ: [б. в.], 2010 — Виходить щорічно. — ISSN 2707-7683 (print)
  2. Указ Президента України № 960/2011 від 30 вересня 2011 року «Про присудження Державних премій України в галузі освіти 2011 року»

Посилання[ред. | ред. код]