Калина Кантрі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Найбільша в світі писанка в м. Веґревіль
Село україноканадської культурної спадщини між м.Едмонтон і м.Веґревіль

Еко-туристичний музей «Калина Кантрі» (англ. Kalyna Country Ecomuseum) — культурний територіальний регіон в східно-центральній Альберті. Оскільки історично на цих теренах розкинено багато етнічних українців та їхніх українських церков, — а ще й тому, що в лісостеповій зоні росте калина, — група ентузіастів, вчених та етнографів, за підтримкою місцевих адміністрацій заснувала цей згаданий однойменний проект.

Ягоди калини інколи були важливим компонентом харчування новоприбулих емігрантів на цілинні землі з початком 20-го сторіччя — і не тільки їм, а також торговцям хутрами та індіанцям. «Калина Кантрі» — це круглорічний еко-туристичний музей з різноманітними музеями, пам'ятками, монументами й особливою культурою побуту й відпочинку місцевого населення. Тут протікає річка Північний Саскачеван, оточена з обох боків парком осик і північними лісами, — усе це на території всесвітньовідомих фермерських господарств.

У «Калина Кантрі» можна визначити такі популярні туристичні атракціони: Село україноканадської культурної спадщини, місто Веґревіль зі своєю найбільшою у світі писанкою, місто Колд-Лейк з його околицями, у 12-кілометровому радіусі яких розташовано аж 48 християнських храмів — переважно українських.

Посилання[ред.ред. код]