Калинник (Чернишов)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Єпископ Калинник (Чернишов)
Єпископ Бахчисарайський, вікарій Сімферопольської єпархії
з 8 грудня 2019
Церква: Російська православна церква (Московський патріархат)
Попередник: новостворена вікарна єпархія
 
Альма-матер: Одеська духовна семінарія
Тезоіменитство: 5 вересня
Ім'я при народженні: Чернишов Костянтин Валерійович
Народження: 22 червня 1977(1977-06-22) (42 роки)
м. Євпаторія, Кримська область, Українська РСР, СРСР
Священство: 19 травня 2005
Чернецтво: 30 березня 2008
Єп. хіротонія: 8 грудня 2019

Єпископ Калинник, (в миру Костянтин Валерійович Чернишов, нар. 22 червня 1977, м. Євпаторія, Кримська область (нині — Автономна Республіка Крим) Українська РСР, СРСР)  — архієрей Української православної церкви (Московського патріархату), єпископ Бахчисарайський, вікарій Сімферопольської єпархії.

Тезоіменитство — 23 серпня (5 вересня) в день пам'яті святителя Калинника І, патріарха Константинопольського.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 22 червня 1977 року в м. Євпаторія в сім'ї робітників.

У 1984 році вступив до першого класу ЗОШ № 12 м Євпаторії.

З 1991 року ніс послух паламаря в церкві пророка Божого Іллі м. Євпаторії.

З 1993 року ніс послух старшого паламаря в Свято-Нікольському соборі м. Євпаторії.

У 1994 році закінчив загальноосвітню школу № 12 м. Євпаторії.

З 1996 року ніс послух викладача Старого Завіту в Євпаторійському благочинні.

З 2000 року по 2005 рік навчався в Національному університеті внутрішніх справ, і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація «Юрист».

У 2004 році розпорядженням митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря призначений начальником скиту святого апостола і євангеліста Луки в с. Лаки[1] Бахчисарайського району.

19 травня 2005 року висвячений в сан диякона. 23 липня 2006 року висвячений в сан священника. 30 березня 2008 року пострижений митрополитом Сімферопольським і Кримським Лазарем в ієромонахи з нареченням імені Калинник, в честь святителя Калинника, Патріарха Константинопольського. У цьому ж році призначений настоятелем храму Різдва Іоана Предтечі села Уютне Сакського району.

Рішенням Священного Синоду УПЦ (МП) від 24 листопада 2009 року[2] затверджено намісником чоловічого монастиря святого апостола і євангеліста Луки с. Лаки Бахчисарайського району.

У 2009 році закінчив Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, з присвоєнням кваліфікації менеджер-економіст (спеціаліст).

У 2009 році призначений викладачем Старого Завіту у Таврійській духовній семінарії.

У 2010 році призначений благочинним у справах монастирів Сімферопольської і Кримської єпархії.

У травні 2012 року закінчив Одеську духовну семінарію. Навчався в Ужгородській українській богословській академії. Має науковий ступінь магістра богослов'я.

У вересні 2012 року призначений духівником Таврійської семінарії[3]. У 2013 році возведений у сан архімандрита.

26 серпня 2015 року призначений намісником Інкерманського Свято-Климентіївського чоловічого монастиря .

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 29 січня 2016 року обрано єпископом Бахчисарайським, вікарієм Сімферопольської єпархії[4].

Архієрейська хіротонія відбулася 8 грудня 2019 року в Миколаївському кафедральному соборі м.Ніжина. Богослужіння очолив митрополит Київський і всієї України Онуфрій (Березовський). Йому співслужили митрополити Вишгородський і Чорнобильський Павел (Лебідь), Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич), Херсонський і Таврійський Іоан (Сіопко), Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій (Полікопа), Почаївський Володимир (Мороз), Сєверодонецький і Старобільський Никодим (Барановський), Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря), архієпископи Шумський Йов (Смакоуз), Городницький Олександр (Нестерчук), Кременчуцький і Лубенський Миколай (Капустін), Конотопський і Глухівський Роман (Кимович), Фастівський Даміан (Давидов), єпископи Діонісій (Константинов), Баришівський Віктор (Коцаба), Білогородський Сильвестр (Стойчев), Дубенський Пимен (Воят), Згурівський Амвросій (Вайнагій), гості у священному сані та духовенство єпархії.

Політична позиція[ред. | ред. код]

В квітні 2015 року внесений до бази данних Центру «Миротворець» за активну участь в анексії Криму Російською Федерацією. Нагороджений медаллю окупаційної адміністрації Криму «За защиту Крыма».[5]. Також у 2014 році отримав нагороду від командування «кримських ополченців» за духовну підтримку та душпастирство[6].

Нагороди[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Грецьке село (з 1948 року носило назву Горянка), яке припинило своє існування у 60-х роках ХХ сторіччя. В даний час там розташований вказаний монастир, який зведений на місці зруйнованої церкви (Див.: Горянка (Бахчисарайський район)[ru])
  2. Див.: Журнал № 67 засідання Священного Синоду УПЦ 24 листопада 2009 року
  3. Є інформація, що був згодом увільнений від цих обов'язків у зв'язку з недостойною поведінкою (Див.:«Активный участник „крымской весны“ Каллиник (Чернышев) стал епископом Бахчисарайским УПЦ МП через 4 года после избрания»)
  4. Див.: Журнал № 11 засідання Священного Синоду УПЦ 29 січня 2016 року
  5. «Чернышёв Константин Валериевич / Чернишев Костянтин Валерійович / CHernyshyov Konstantin Valerievich» — сторінка сайту центру «Миротворець»
  6. «В ЕВПАТОРИИ ТОРЖЕСТВЕННО НАГРАДИЛИ МЕДАЛЯМИ И БЛАГОДАРНОСТЯМИ ВОИНОВ ИЗ ОТРЯДА НАРОДНОГО ОПОЛЧЕНИЯ»(рос.)
  7. «НАГРАДЫ НАМЕСТНИКУ И ДУХОВЕНСТВУ ИНКЕРМАНСКОГО МОНАСТЫРЯ»(рос.)