Кам'янка-Лісова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кам'янка-Лісова — греко-католицька парафія та частина неіснуючого тепер села Кам'янка-Волоська.

Історія[ред. | ред. код]

Утворена в 1854 році у зв'язку з поділом села Кам'янка-Волоська на дві гміни: Кам'янку-Волоську та власне Кам'янку-Лісну. Складалась з таких присілків: Буди, Криве, Миляво, Пирятин, Бишків і Боброїди. Парафія в Кам'янці-Лісовій заснована близько 1660 року. Місцева церква дерев'яна з трьома куполами, будувалася від 1666 року по 1701 рік, а може й до 1721 року. В церкві знаходився портрет засновника, отця Василія Гавриловича Курдоби з 1668 року і оригінальна грамота заснування парафії на пергаменті, королем Михайлом в 1671 році виставлена. Гарний іконостас пензля Демяна Раєвича з 1666 року, відновив разом з церквою Антоній Монастирський з Любичі в 1859 році.

Джерела[ред. | ред. код]

«Географічний словник Королівства Польського та інших земель слов'янських» так описує Кам'янку-Лісову:

Кам'янка-Лісова (пол. Kamionka Lasowa) — збірна назва місцевостей Бишків, Боброїди, Буди, Криве Кам'янецьке, Миляво і Пирятин, які належать до села Кам'янка-Волоська, Рава-Руського повіту.

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, wyd. pod red. F. Sulimierskiego, B. Chlebowskiego, J. Krzywickiego i W. Walewskiego, Warszawa 1880—1902, t. 1-15.