Камбарський машинобудівний завод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Камбарський машинобудівний завод
Тип ТОВ
Заснування 1767
Штаб-квартира Росія Росія, Камбарка, (Удмуртія)
Галузь Машинобудування
Продукція Залізничний транспорт
Сайт http://www.zavod-kmz.ru

ТОВ «Камба́рський машинобудівни́й заво́д» — машинобудівне підприємство з виробництва тепловозів, розташоване в місті Камбарка, (Удмуртія) Росія.

Історія[ред.ред. код]

Завод заснований в 1767 році російським заводчиками Демидовими як Камбарський залізоробний завод. З 1919 року називається Камбарський екіпажний завод, з 1933 року — Камбарський ливарно-механічний завод, а з 1944 року перейменований в сучасну назву.

Спочатку завод займався виплавкою заліза (до 60 тисяч тон за рік) та розпилюванням лісу. В кінці XIX століття на ньому починається випуск тарантасів, з початку XX століття на заводі виробляються вагонетки, платформи з дерев'яною рамою, верстати для заточування пилок, цепи. Пізніше освоюється випуск пилорам, крепіжних деталей для верхньої будови шляху. З 1950 року на заводі починається виробництво снігоочисних машин, лебідок, пасажирських вагонів та мотовозів для вузькоколійних залізниць.

В 1983 році на Ляйпцизькій міжнародній виставці тепловоз ТГМ-40 нагороджений золотою медаллю та дипломом першого ступеня. Тепловози заводу були поширені не тільки по всій радянській вузькоколійній залізниці, а й соціалістичних країнах світу[1]. Вони використовувались на торфорозробках, лісозаготівельних пунктах та як призаводські, широкого розповсюдження набули і на дитячих залізницях.

Продукція[ред.ред. код]

Камбарський машинобудівний завод
В заводському цеху

Тепловози:

Дрезини:

Вагони:

Колійні машини:


Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]