Камбарський машинобудівний завод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Камбарський машинобудівний завод
Тип ТОВ
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь Машинобудування
Засновано 1767
Штаб-квартира Росія Росія, Камбарка, (Удмуртія)
Продукція Залізничний транспорт
Сайт zavod-kmz.ru

Камбарський машинобудівний завод у Вікісховищі?

ТОВ «Камба́рський машинобудівни́й заво́д» — машинобудівне підприємство з виробництва тепловозів, розташоване в місті Камбарка, (Удмуртія) Росія.

Історія[ред.ред. код]

Завод заснований 1767 російським заводчиками Демидовими як Камбарський залізоробний завод. З 1919 називався Камбарський екіпажний завод, з 1933 — Камбарський ливарно-механічний завод, 1944 отримав сучасну назву.

Спочатку завод займався виплавкою заліза (до 60 тисяч тон за рік) та розпилюванням лісу. В кінці XIX століття на ньому почався випуск тарантасів, з початку XX століття на заводі виробляються вагонетки, платформи з дерев'яною рамою, верстати для заточування пилок, цепи. Пізніше освоюється випуск пилорам, крепіжних деталей для верхньої будови шляху. З 1950 на заводі почалося виробництво снігоочисних машин, лебідок, пасажирських вагонів та мотовозів для вузькоколійних залізниць.

1983 на Ляйпцизькій міжнародній виставці тепловоз ТГМ-40 нагороджений золотою медаллю та дипломом першого ступеня. Тепловози заводу були поширені по всій радянській вузькоколійній залізниці, і у «соціалістичних» країнах[1]. Вони використовувались на торфорозробках, лісозаготівельних пунктах та як призаводські, широкого розповсюдження набули і на дитячих залізницях.

Продукція[ред.ред. код]

Камбарський машинобудівний завод
В заводському цеху

Тепловози:

Дрезини:

Вагони:

Колійні машини:


Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]