Камелот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Лицарі «Круглого Столу» в Камелоті
«Камелот», ілюстрація Гюстава Доре, 1868

Камело́т (англ. Camelot) — назва фортеці легендарного короля Артура, яку він отримав як посаг при одруженні з Гвіневерою (донькою короля Лодегранса). Розташування Камелота невідоме. Згідно з легендою, Камелот був столицею «держави бриттів», яка виникла у пост-римській Британії.

Камелот та «Круглий Стіл»[ред.ред. код]

В Камелоті, у короля Лодегранса — зберігався «Круглий стіл, створений королем Утером (батьком Артура)». Цей Круглий Стіл (і як предмет, і як організація лицарів) також був подарований Лодегрансом Артуру в якості посагу при одруженні на Гвіневері; Артур же додав до існувавших «лицарів Круглого Столу» ще й своїх власних лицарів; та лицарів, які були запрошені ним додатково.

Камелот був початковим пунктом пошуків Священного Грааля.

Розташування Камелота невідоме[ред.ред. код]

Назва «Камелот» була вперше згадана в романі «Ланселот» (фр. Lancelot), написаний Кретьєном де Труа (Chrétien de Troyes) в дванадцятому сторіччі. Різні автори у різні часи розміщували Камелот в різних місцях :

  • Сер Томас Мелорі (Sir Thomas Malory) в романі «Смерть Артура» (фр. Le Morte D'arthur, 15-е століття) розмістив Камелот у Вінчестері.
  • Гальфрід Монмутський (Geoffrey Monmouth) в своїй «Історії королів Британії» (приблизно 1136) ототожнив Камелот з замком Карлеон (Caerleon) в Уельсі.
  • Ще одна теорія розміщує Камелот біля Тінтагеля (Tintagel), як вважається, місця народження Артура в Корнуолі.
  • Існує гіпотеза, що Камелот був розташований на місці руїн замку Кедбурі (Cadbury) в Сомерсеті, розкопаному в 1960-тих роках. Деякі історичні дані підтримують цю теорію. Замок Кадбурі — земляний форт залізного віку, який розташований на Авалонській долині біля Гластонбері. Поблизу знаходиться річка Кам та селище «Королеви Камел» (колись відоме як Камел). Джон Леланд, який писав за часів правління Генріха VIII, згадує про мешканців цього селища, які називають форт Камалат (Camalat) й посилаються на нього як на дім Артура.

Згідно з романістами, Камелот був названий на честь язичницького короля Камааліса.

Камелот як символ шляхетності[ред.ред. код]

Міфи та історії про Камелот й короля Артура розказують й переказують сторіччями. Легенди про Артура, можливо, походять від фактично існувавшого правителя на ім'я Артур, який жив в Уельсі в шостому сторіччі, але численні перекази перемістили історію далеко від того місця й часу. Через віру, що Артур повернеться, його іноді називають Колишній та Майбутній Король й Камелот повинен розглядатися не як місце, а як стан розуму або відображення втраченого ідеалу. Теннісон, в своїх «Ідиліях Короля» написів що це символ «поступового зростання людської шляхетності й цивілізації, та духовного розвитку людини».

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]