Каменица (пиво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Каменица
Логотип ТМ «Каменица»
Логотип ТМ «Каменица»
Місцезнаходження Пловдив, Болгарія Болгарія
Власник Starbev
Рік заснування 1881
Інтернет-адреса kamenitzafanclub.com
Адреса Kapitan Raicho Str. 95, Plovdiv, Bulgaria

Каменица (у написанні латиницею: Kamenitza) — болгарська пивна торговельна марка, що належить холдингу Starbev, а також однойменний пивоварний завод, заснований у Пловдиві 1881 року. Починаючи з 1998 року — лідер болгарського ринку за обсягами проданого пива[1].

У рамках своєї маркетингової політики ТМ Каменица виступає спонсором різноманітних спортивних та музикальних події, зокрема, протягом довгого часу була офіційним партнером національної збірної Болгарії з футболу.

Історія[ред.ред. код]

Історія Камениці почалася 1881 року, у якому три швейцарські підприємці збудували у Пловдиві броварню, яка отримала назву колишньої гори, що існувала у цій місцевості. Вже у 1890-х роках пиво місцевого виробництва брало участь у міжнародних виставках, у т.ч. у Брюселі та Чикаго[1]. Згодом броварня стала першим виробником темного пива у Болгарії.

У 1947 році підприємство було націоналізоване, входило до складу державних холдингових компаній з виробництва алкогольних напоїв. З початком процесів роздержавлення у НРБ, броварню було приватизовано. 1995 року броварню Каменица, а також низку інших пивоварних підприємств країни придбала потужна бельгійська корпорація InterBrew, яка згодом стала одним із співзасновників найбільшого у світі міжнародного виробника пива корпорації Anheuser-Busch InBev. У грудні 2009 року пивні активи Anheuser-Busch InBev у країнах центральної Європи, включаючи Болгарію, придбав інвестиційний фонд CVC Capital Partners. На сьогодні броварня Каменица контролюється створеною фондом корпорацією Starbev[2].

Асортимент пива[ред.ред. код]

Півлітрова банка пива Каменица
  • Kamenitza Бира — світле пиво з вмістом алкоголю 4,4%;
  • Kamenitza 0% — безалкогольне світле пиво з вмістом алкоголю до 0,3%;
  • Kamenitza Бяло — пшеничне «біле» пиво з вмістом алкоголю 5,0%;
  • Kamenitza Червено — напівтемне «червоне» пиво з вмістом алкоголю 4,4%;
  • Kamenitza Extra — світле пиво з вмістом алкоголю 5,0%;
  • Kamenitza Lev — світле пиво з вмістом алкоголю 5,0%;
  • Kamenitza Тъмно — темне пиво з вмістом алкоголю 5,0%;

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Іван Ватахов (2006). Каменица відзначає 125 років. The Sofia Echo. Архів оригіналу за 2012-10-31. Процитовано 2010-05-25.  (англ.)
  2. Прес-реліз CVC Capital Partners, 2 грудня 2009. (англ.)

Посилання[ред.ред. код]