Камені Вічності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Камені Нескінченності (англ. Infinity Gems), іноді звані Камені Космосу (англ. Cosmic Gems) — шість каменів величезної сили, описані в коміксах видавництва Marvel Comics. Той, хто володіє всіма шістьма каменями та використовує їх одночасно — наприклад, з допомогою Рукавички Нескінченності — стає, буквально, всемогутнім і всезнаючим. У деяких сюжетних лініях і кросоверах з'являється сьомий камінь, крім початкових шести.

Історія публікацій[ред. | ред. код]

Камінь Душі вперше з'явився в коміксі "The Power of Warlock[1]. Всі шість каменів з'являються у другій сюжетній лінії «Війни Таноса», у щорічному виданні Avengers і Marvel Two-In-One. У цій історії Танос, використовуючи приховану силу каменів, наповнює енергією гігантський камінь, щоб знищити всі зірки у Всесвіті.[2]

У третьому випуску коміксу Срібний Серфер головний герой згадує камені, як «Камені Космосу».[3] Камені Нескінченності були зібрані Старійшинами Всесвіту, які задумали з'єднати силу всіх каменів, щоб висмоктати життєву силу Галактуса, а потім самим створити Всесвіт заново. Старійшини є найстарішими істотами у Всесвіті, вони жили у Всесвіті, який існував до народження поточного Всесвіту Марвел. Але Срібний Серфер і кілька Старійшин перешкоджають виконанню плану і камені губляться в чорній дірі, в той час, як Галактус поглинає інших Старійшин.

У подальшій історії показано, що Старшина не змогла увійти у світ смерті через попередні підступи Грандмастера, і тому Галактус виявляється отруєний зсередини старійшинами, яких поглинув. Срібний Серфер, Містер Фантастік і Невидима леді відправляються в чорну діру, щоб знайти каміння. Невидима леді стає одержимою Каменем Душі, який наділений свідомістю, і її зла друга особистість, Меліс, пробуджується. Пізніше її вдалося приборкати, камені були повернуті успішно витягнутим Старійшинам, а Галактус тим самим був врятований. Згодом, камені потрапляють в руки Старшині, перед початком їх самої знаменитої історії.

В обмеженій серії коміксів Thanos Quest вперше згадує всі камені як «Камені Нескінченності». Він методично підпорядковує своїй волі Старійшин, одного за іншим, збираючи всі шість каменів. Як тільки Танос досягає мети, він встановлює їх в золоту рукавичку (ліва рукавичка його обладунків), яку він називає Рукавичкою Нескінченності. У цій історії розкривається походження каменів. Танос пояснює Бігунові, одному зі Старійшин Всесвіту, що ці камені насправді останки істоти, яка колись жила і чия сила була близька до абсолютної, але вона була дуже самотньою (згодом нею виявляється Nemesis). Не в змозі винести вічної самотності, Немезіс, зрештою здійснює самогубство. Однак частинки його істоти залишаються і стають Каменями Нескінченності.[4]

Опис[ред. | ред. код]

Кожен камінь виглядає як маленький, гладкий овал, і відомий по відповідним силам. Кожен представляє одне з властивостей буття і володіння одним єдиним каменем в теорії дає здатність керувати аспектом буття, який представляє камінь. Камені можна знищити[5], але одного разу це зробив Капітан Америка. Двічі траплялося, що один або кілька каменів з'являлися, як темно-рожеві сфери діаметром близько 1.8 метра.[6] В інші рази камені з'являлися в звичному розмірі, але в іншому забарвленні (наприклад, Камінь Душі був червоного кольору, коли ним володів Гарднер[7]). В Ультравсесвіті, камені, злилися в істоту Немезида, були знову розділені після масштабної битви Ультрасили і Месників. Камені Простору, Сили, Душі і Розуму також можуть перетворюватися в людиноподібних істот. Невідомо яким чином з'являються і зникають ці істоти.[8]

 • Камінь Душі: Можливо найнебезпечніший з усіх, цей камінь володіє розумом і відчуває голод втамувати який можуть тільки душі. Він дозволяє своєму власнику викрадати, підпорядковувати і змінювати душі живих або мертвих. Адам Уорлок був єдиним зберігачем цього каменя протягом багатьох років і відчував відповідальність за всі ті душі, які він сам забрав. Як не дивно, камінь є брамою в ідилічний кишеньковий всесвіт.
 • Камінь Сили: Камінь має доступ до всієї сили і енергії, яка коли-небудь існувала, або існує у майбутньому, живить інші камені і підсилює їх ефекти. Камінь дозволяє власнику дублювати практично будь-яку фізичну надлюдську здатність і ставати невразливим, а тому і непереможним, використовуючи лише одну суцільну силу.
 • Камінь Часу: Камінь дає своєму власнику повну владу над часом. З його допомогою стають доступними або видимими минуле, сьогодення і майбутнє. Досконало володіючи каменем можна використовувати його силу як зброю, заманюючи в пастку ворогів або навіть цілі світи в нескінченні петлі часу. Камінь також може змусити об'єкти і істот фізично повертатися до юного віку або старіти.
 • Камінь Простору: Камінь дозволяє своєму власникові існувати в будь-якому навколишньому просторі, будь то космос або підводні глибини; переміщати об'єкти, себе та інших істот у будь-який куточок всесвіту.
 • Камінь Реальності: Камінь дозволяє своєму власникові здійснювати будь-які бажання, навіть якщо ці бажання суперечать науковим законам. Якщо необережно його використовувати, камінь може призвести до лиха. Торкаючись кордон реальності, він викликає катастрофічні пошкодження, які можуть бути ізольовані тільки силою Каменю Простору, Каменю Душі і Каменю Сили.
 • Камінь Розуму: Камінь дозволяє збільшувати силу свідомості власника і отримувати доступ до думок і снів інших істот. Підтримуваний Каменем Сили, з його допомогою можливо отримати доступ одночасно до всіх існуючих разумам. Камінь також може випускати внутрішніх демонів, ким би вони не були в інших всесвітів, і заганяти їх назад.
 • Камінь Его: Сьомий камінь містить свідомість Немезіди, і зливаючись з іншими каменями перетворюється в космічне створіння, невід'ємною частиною якого одного разу були всі ці камені. Камінь також дозволяє керувати енергією вимірів. На відміну від всіх інших каменів, цей був знайдений в Ультравсесвіті, коли Локі спробував вкрасти інші камені у їх власників. Камінь дає своєму власникові владу над вимірами і навіть над вимірюванням Х.

Поява в інших медіа[ред. | ред. код]

Фільми[ред. | ред. код]

Під час міжнародного фестивалю San Diego Comic-Con в 2010 році, представники видавництва Marvel продемонстрували Рукавичку Нескінченності. Рукавичка Нескінченності з'явилася на короткий час у фільмі «Тор», вона була в сховище артефактів Одіна.[9] Однак у фільмі «Тор: Раґнарок» з'ясувалося, що це підробка, в той час як справжня Рукавичка знаходиться у Таноса.

У фільмі «Месники: Війна нескінченності» відкривається, що рукавичку Таносу викував Ейтрі на Нідавеллірі. Проекція всіх каменів нескінченності з'являється в сховище Колекціонера у фільмі «Вартові Галактики». У фільмі «Месники: Ера Альтрона» в баченні Тора можна побачити всі камені, що з'явилися в кіновсесвіті на той момент. Вперше всі разом камені з'являються у фільмі «Месники: Війна нескінченності».

 • У листопаді інтерв'ю 2013 року, продюсер Кевін Файгі підтвердив, що Тессеракт, вперше продемонстрований в сцені після титрів фільму «Тор» і пізніше з'явився у фільмах «Перший Месник» і «Месники», це Камінь Нескінченності (а саме — Камінь Простору)[10]. Спочатку камінь знаходився в Асгарді, де його помістили в куб, який стримував його некеровану силу, потім його відправили на Землю на зберігання в церкву в селі Тенсберг, в Норвегії. У фільмі «Перший Месник» в 1942 році Йоганн Шмідт відправився на експедицію на пошуки Тессеракта, щоб використовувати його на благо розвивається імперії ГІДРА. В кінці фільму «Перший месник» під час фінальної сутички між Стівом Роджерсом і Іоганном Шмідтом, останній торкається Тесеракта, і той його переміщує. У фільмі «Месники: Війна нескінченності» з'ясовується що Йоганна Шмідта телепортувало на Вормір і він стає охоронцем і зберігачем Каменю душі.
 • У фільмі «Месники» Тессеракт зберігається у ЩИТ, але на початку фільму був викрадений Локі, пізніше він був використаний для відкриття порталу, через який в Нью-Йорк вторглася армія Читаури. У підсумку портал був закритий Чорною вдовою за допомогою скіпетра Локі (у якому, як виявилося пізніше, знаходився Камінь розуму), а сам Тессеракт Тор забрав в Асґард. Тессеракт з'явився у фільмі «Тор: Раґнарок», де його забрав Локі перед знищенням Асгарда Суртуром. У фільмі «Месники: Війна нескінченності» Танос нападає на корабель асгардийцев, отримує Тессеракт і витягує звідти Камінь Простору. Після цього він кілька разів використовує його для телепортації.
 • У фільмі «Месники: Ера Альтрона» було сказано, що в Скіпетр, використаному Локі у фільмі «Месники», знаходився Камінь Розуму. Локі використовував його для підпорядкування розуму людей, зокрема Еріка Селвига і Клінта Бартона. Після розпаду ЩИТа він опинився у барона Штрукера і був використаний для наділення силою близнюків П'єтро і Ванди Максимофф, пізніше Альтрон з його допомогою створив Віжна, на чолі якого він і залишився. У фільмі «Месники: Війна нескінченності» Віжна привозять у Ваканду, де Шурі намагалася безпечно витягти камінь, але агресія Чорного Ордену завадила цьому. Потім, після появи Таноса з усіма іншими каменями, Ванда знищує камінь, вбиваючи Віжна. Але Танос перемотує час за допомогою Каменю Часу, відновлюючи Віжна разом з каменем, і видирає камінь з чола робота.
 • Також було оголошено, що Ефір, представлений у фільмі «Тор 2: Царство темряви», є Каменем Реальності. В кінці фільму Ефір віддають на зберігання Колекціонеру, тому що в Асгарді знаходиться Тессеракт, а зберігати два каменя нескінченності в одному місці нерозумно.[11][12] У фільмі «Месники: Війна нескінченності» Вартові Галактики летять на Забуття в цілях захистити камінь, але потрапляють під ілюзію, створену Таносом, який заволодів Каменем реальності і чекав на них, якому потрібна була Гамора для того, щоб знайти Камінь Душі. Пізніше Танос з допомогою каменю показує Стренджу бачення Титану до катастрофи, викликаної перенаселенням, після чого активно використовує камінь у битвах на Титані і у Ваканді.
 • У фільмі «Вартові Галактики» Камінь Сили знаходиться всередині сфери, яку вкрав Пітер Квілл. Вартові Галактики намагаються продати сферу Колекціонеру, але коли його служниця доторкається до сфери, відбувається потужний викид сили, і Вартові йдуть, забравши камінь. Ронан Обвинувач недовго використовує камінь до тих пір, поки Вартових Галактики не вдається обманом позбавити його каменю і знищити лиходія з його допомогою. Після всього вони передають камінь на зберігання Корпусу Нова. Режисер фільму Джеймс Ганн написав передісторію для Каменів Нескінченності, показану в момент, коли Колекціонер стверджує, що шість Каменів Нескінченності є останками шести сингулярностей, що існували до Великого вибуху. Зі створенням всесвіту вони «спресувалися» в Камені Нескінченності.[13]
 • На початку фільму «Месники: Війна нескінченності» показано, що Танос вже заволодів Каменем Сили, з допомогою якого він знищив корабель асгардійців. Як саме Танос заволодів каменем, показано не було, але Тор у розмові з Правоохоронцями Галактики згадав про його напад на Корпус Нова на Ксандері.
 • У фільмі «Доктор Стрендж» 2016 року з'явився артефакт під назвою Око Аґамотто, який виявився Каменем Часу.[14] З його допомогою Доктор Стрендж створив тимчасову петлю, щоб домовитися з демоном Дормамму. У фільмі «Месники: Війна нескінченності» Чорний Орден і сам Танос безуспішно намагалися забрати камінь у Стренджа, на боці якого були Залізна людина, Людина-павук і Вартові Галактики. Також за допомогою каменю Стрендж заглянув у майбутнє і сказав, що є тільки один варіант благополучного завершення подій. У підсумку Стрендж добровільно віддає камінь Таносу, щоб врятувати життя Старку. Танос використовує Камінь Часу для відновлення знищеного Вандою Каменю Розуму.
 • Камінь Душі з'являється у фільмі «Месники: Війна нескінченності», де було показано, що він перебував на планеті Вормір під охороною Червоного Черепа, який перемістився туди за допомогою Тессеракту у фільмі «Перший Месник». Дуже давно його знайшла Ґамора, але приховала це від Таноса. Погрожуючи вбити Небулу, Танос випитує у Ґамори його місцезнаходження і, прибувши туди, дізнається, що отримати камінь може лише той, хто пожертвує тим, кого любить. Зі сльозами він вбиває Гамору, після чого отримує камінь.
Назва Колір Артефакт Перша поява Відомі місцезнаходження Відомі власники
Камінь Простору Блакитний Тессеракт «Тор» Тенсберг (Норвегія),база Щ.И.Т., Асґард
Одін, Червоний Череп, Щ.И.Т, Локі, Тор, Геймдаль, Танос
Камінь Розуму Жовтий Скіпетр «Месники» Світ Чітаурі, Соковія Чітаурі, Локі, Щ.И.Т, Барон Штрукер, Альтрон, Віжн, Танос
Камінь Реальності Червоний Ефір «Тор 2 : Царство темряви» Лондон, Асґард, Забуття Малекіт, Бер, Джейн Фостер, Колекціонер, Танос
Камінь Сили Фіолетовий Сфера «Вартові Галактики» Мораг, Ксандар Пітер Квілл, Вартові Галактики, Ронан Обвинувач, Корпус Нова, Танос
Камінь Часу Зелений Око Аґамотто «Доктор Стрендж» Камар Тадж (Непал),Санктум Санкторум (Нью-Йорк)
Древня, Доктор Стрендж, Танос
Камінь Душі Помаранчевий Душа «Месники: Війна нескінченності» Вормір Червоний Череп, Танос

Телебачення[ред. | ред. код]

 • Рукавичка Нескінченності з'являється в The Super Hero Squad Show. Спроба створити і використовувати Рукавичку Нескінченності є основною темою багатьох серій першої половини другого сезону. В даному шоу вони називаються «Самоцвіти Нескінченності», але іноді звуться і Камінням Нескінченності. Протягом другого сезону Танос знаходиться в пошуках каменів по всій всесвіту. Зібравши всі шість, Танос з Рукавичкою Нескінченності викликає на бій команду супергероїв, але Темний Серфер краде її і потім використовує разом з Мечем Нескінченності. В кінці серії обидва артефакти розбивають на Фрактали Нескінченності і розвіюють по всій всесвіту.
 • У мультсеріалі «Месники. Найбільші герої Землі» з'являється камінь душі у лобі Адама Уорлока, коли він прибуває разом зі Стражами Галактики на Землю за Майклом Корваком. Коли Оса запитує, чому ви раптом заговорили на нашій мові, Квазар відповідає, що ми говоримо з вашим розумом за допомогою каменя душі Адама Уорлока.
 • Камені Нескінченності з'являються в неосновної сюжетної лінії другого сезону Avengers Assemble. Тут представлені всього п'ять камінців з шести (Камінь Душі не з'являється за певних причин) і впливають на кожного, хто ними оволодіває, до тих пір, поки їх (камені) не встановлюють в Рукавичку Нескінченності. У другому сезоні Месники стикаються з різними загрозами, викликаними чотирма каменями: Камінь Часу, потрапивши в реактор Залізної Людини, робить Тоні Старка молодше, і викликає хвилі часу, які приносять загрози з минулого і майбутнього. Використання Каменю Розуму Модоком викликає ефект обміну тілами серед Месників. Верховний Ескадрон використовує Камінь Реальності для зміни історії так, щоб Месники стали лиходіями, а контроль Локі над Каменем Простору майже призводить до краху Асгарда на землю. Танос вимагає камені і поміщає їх в Рукавичку Нескінченності перед тим, як піти. У серії Thanos Triumphant, Месники борються з Таносом, перемагаючи його, але Альтрон, який заволодів Арсеналом, забирає Камені Нескінченності, позбавляючи їх сили.

Відеоігри[ред. | ред. код]

Серія Marvel Super Heroes[ред. | ред. код]

 • Камені Нескінченності з'являються у відеогрі Marvel Super Heroes: War of the Gems (заснованої на сюжет коміксу Infinity Gauntlet) на приставки SNES, а також у Marvel Super Heroes для аркадних ігрових автоматів, яка потім була портована на Ѕеда Saturn і Sony PlayStation.
 • Камені Нескінченності, включаючи Камінь «Его» у формі Меча Нескінченності, з'являються у відеогрі Marvel Super Hero Squad: The Infinity Gauntlet.

Серія Marvel vs. Capcom[ред. | ред. код]

 • У Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes Танос використовує Камінь Сили, Душі, Реальності і Простору.
 • У Marvel vs. Capcom: Infinite присутні 6 каменів реальності (Сили, Розуму, Душі, Космосу, Часу та Реальності). Що характерно, використовувати їх може не тільки Танос, але й інші гральні персонажі (по одному каменю на команду).
Fortnite[ред. | ред. код]

У грі була введена Рукавичка Нескінченності,з допомогою якої можна було перетворитися в Таноса і грати за нього.[15]

Heroclix[ред. | ред. код]

 • З січня по серпень 2012 року Wizkids представляла програму Рукавичка Нескінченності в магазинах, де проводяться турніри по Heroclix. Кожен місяць новий камінь (використовуваний в даній грі) видавався в якості призу, починаючи з Рукавички Нескінченності. Після цього, кожен з'являється камінь можна було додати до рукавичці, таким чином збільшуючи її міць. Камені Нескінченності можна було встановити на спеціальну підставку, яка йде разом з Рукавичкою Нескінченності, або на підставку Старійшин, з якими стикався Танос в історії Thanos Quest. Дана підставка також йде в якості призу, і може бути використана в грі як 3D-об'єкт. [джерело не вказано 1142 дні]

Різне[ред. | ред. код]

 • Рукавичка Нескінченності була представлена в набір гральних карт Impel Marvel Universe, в грі Fleer Overpower і The Upper Deck Entertainment Heralds of Galactus, в додатковому комплекті для VS System.
 • Копії Рукавички Нескінченності видавалися в якості призів на Ultimate Fighting Tournament 8, турнірі «Дорога до Evo» 2012 року.[16]
 • У серіалі Парки та зони відпочинку, у серії Друга стаття, під час обструкції на міській раді Pawnee, герой Паттона Освальта посилається на Камінь Реальності як засіб, здатний з'єднати всесвіт Marvel, що належить зараз Disney, і всесвіт Зоряних Воєн, як частини сюжету для сьомого фільму Зоряні Війни (Зоряні війни: Пробудження сили), знятий Дж. Дж. Абрамсом.
 • Камені Нескінченності дуже схожі на Смарагди Хаосу з всесвіту Соніка. Але Камені змагаються з Смарагдами.
 • Камені нескінченності разом з рукавичкою з'являлися в різних наборах настільний гри Munchkin Marvel. Гравець, що зібрав їх усі, автоматично виграє гру.

Пародії[ред. | ред. код]

 • В одно-годинному епізоді Reality Trip серіалу «Денні-Фантом», лиходій Фрікшоу шантажує Денні і його друзів з метою отримати «Камені Реальності» для своєї зброї, Рукавички Реальності (обидва артефакти є пародією на Камені і Рукавичку Нескінченності). Однак ця рукавичка відрізняється в довжині (до ліктя) і має тільки чотири каменю замість шести.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. The Power of Warlock #1-8 (серпень 1972 — червень 1973 року; виходив двічі на місяць)
 2. Avengers Annual #7 і Marvel Two-In-One Annual #2 (1977)
 3. Silver Surfer том 3, № 6-10, 16-17 (грудень 1987 — квітень 1988 і жовтень — листопад 1988)
 4. Thanos Quest № 1-2 (вересень-жовтень 1990)
 5. Silver Surfer том 3, № 7 (січень 1988)
 6. Captain Marvel № 45 (липень 1976) і Silver Surfer том 3, № 9 (березень 1988)
 7. Silver Surfer том 3, № 7-8 (січень-лютий 1988)
 8. База Данных Мстителей: Камни Бесконечности. marvel2099.narod.ru. Процитовано 2016-07-01. 
 9. Phil Pirrello (July 25, 2010). SDCC 10: Marvel's Secret Weapon. IGN. Процитовано September 17, 2010. 
 10. Bibbiani, William (November 8, 2013). Exclusive Interview: Kevin Feige on Thor and Marvel’s Future. CraveOnline. Архів оригіналу за 2013-11-09. Процитовано November 10, 2013. 
 11. Blackmon, Joe (November 8, 2013). Thor: The Dark World After The Credits Detailed Explanation. Comicbook.com. Архів оригіналу за 2013-11-10. Процитовано November 10, 2013. 
 12. Bibbiani, William (May 1, 2015). Exclusive Interview: Kevin Feige on The Infinity Stones, Civil War and More. CraveOnline. Архів оригіналу за 2015-05-03. Процитовано May 4, 2015. 
 13. Taylor, Drew (July 31, 2014). 'Guardians Of The Galaxy' Director James Gunn Discusses Working With Joss Whedon, Sequels, Marvel "Risks" & More. The IndieWire. Архів оригіналу за серпень 10, 2014. Процитовано August 5, 2014. 
 14. Acuna, Kristen (May 1, 2015). There is one mid-credits scene in 'Avengers: Age of Ultron' Here's what it means for future Marvel movies. Business Insider. Архів оригіналу за 2015-05-01. Процитовано May 1, 2015. 
 15. Рукавичка Таноса-камені нескінченності. 
 16. iantothemax (2012-03-29). Dominion Over Power, Space, Time, Soul, Reality, and Mind to Be Given as UFGT8 Grand Prize Trophies. Shoryuken. Процитовано 2012-12-09. 

Посилання[ред. | ред. код]