Камербанд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чорний камербанд з отоману
Чоловік з камербандом (у центрі позаду)

Ка́мербанд (англ. cummerbund) — широкий чоловічий пояс, зазвичай плісований, який носять зі смокінгом.

Походження[ред. | ред. код]

Камербанд веде походження з азійського одягу, цей елемент був запозичений у місцевого населення Індії британськими офіцерами. Саме слово cummerbund, уперше засвідчене в 1616 р., походить від гінді कमरबंद < перс. کمربند‎, утвореного від کمر («талія») + بند («строп», «обв'язка»)[1]. Первісно камербанд був складовою військової форми, як альтернатива жилету, потім перейшов і до цивільного гардеробу. Наприкінці XIX — початку XX ст. він також був елементом спортивної екіпіровки гімнастів і єдиноборців.

Опис[ред. | ред. код]

Первісно камербанд міг існувати у дуже різноманітних кольорових рішеннях. Ставши елементом неформального «палильного костюму», він набув чорного кольору, іноді допускався блакитний і каштановий[2].

Зараз камербанд грає чисто декоративну роль, забезпечуючи візуальний перехід від сорочки до поясного ременя[3]. Закріплюється на талії позаду: за допомогою зав'язок, пряжки або липучки.

Зараз спостерігають і неформальне носіння кольорових камербандів, разом з кольоровими метеликами[2]. Також кольорові камербанди можуть носити з фраком у не зовсім формальній обстановці, надягаючи його замість традиційного пікейного жилета. Такий костюм трапляється, головним чином, у музикантів[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. cummerbund // www.etymonline.com
  2. а б Bridges, John (2008). How to be a Gentleman: A Timely Guide to Timeless Manners Nashville, TN: Thomas Nelson.
  3. Flusser, Alan (2002). Dressing the Man. с. 246. .
  4. Walroth, Chris (March 2001). Behind. The Wholenote Magazine. .