Камероцерас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Камероцерас
Cameroceras.jpg
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Надвідділ: Білатеральні (Bilateria)
Відділ: Первиннороті (Protostomia)
Тип: Молюски (Mollusca)
Клас: Головоногі (Cephalopoda)
Ряд: Endocerida
Рід: Камероцерас (Cameroceras)
Conrad, 1842
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Cameroceras
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Cameroceras
EOL logo.svg EOL: 4782558
Fossilworks: 12713

Камероцерас (Cameroceras, з латинської — «камерний ріг») — рід гігантських ортоконових головоногих, що існували в ордовицькому періоді, приблизно 470–440 млн років тому. Скам'янілі мушлі камероцераса виявлені в Іспанії, Північній Америці і на півночі Південної Америки.

Будова та спосіб життя[ред.ред. код]

Черепашка камероцераса досягала довжини 9—10 м, тобто, разом з щупальцями цей молюск повинен був досягати довжини 11 метрів (зараз ці дані переглянуті в сторону зменшення[1]). Цей молюск був однією з найбільших тварин, які жили в палеозої. Судячи з його величезних розмірів, він був хижаком найвищого рівня, який мешкав на помірно великій глибині (оскільки навряд чи міг маневрувати на мілководді) і, ймовірно, харчувався ракоскорпіонами, такими як мегалограпт (Megalograptus welchi), великими трилобітами і невеликими головоногими.

Камероцерас став найвідомішим ордовицьким хижаком після того, як вийшов серіал BBC «Прогулянки з морськими чудовиськами», де цей молюск харчується головним чином мегалограптами. Камероцерас показаний також в серіалі « Прогулянки з монстрами». Але в цьому фільмі події відбуваються 418 млн років тому, коли камероцераси вже не існували.

Таксономія[ред.ред. код]

«Камероцерас» став «сміттєвим таксоном». Камероцерасами називають будь-яких великих ортоконів — не лише рід Cameroceras, а й ендоцерас ( Endoceras), вагіноцерас (Vaginoceras), меніскоцерас (Meniscoceras). Хоча Cameroceras trentonense був вперше описаний Конрадом в 1842 році, з тих пір термін використовувався в різних значеннях. Cameroceras і Endoceras використовується навіть для опису різних стадій розвитку одного виду.

Види камероцерасів[ред.ред. код]

  • Cameroceras alternatum
  • Cameroceras hennepini
  • Cameroceras inopinatum
  • Cameroceras stillwaterense
  • Cameroceras trentonese

Примітки[ред.ред. код]

  1. Teichert C., Kummel B. Size of Endocerid Cephalopods // Breviora. – 1960. - № 128. - Р. 1-7. [1]

Ресурси Інтернета[ред.ред. код]

Камероцерас
← 4,6 млрд 542 488 444 416 359 299 251 200 145 65 23 2