Кампу-Гранде (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 38°45′37″ пн. ш. 9°09′28″ зх. д. / 38.76028° пн. ш. 9.15778° зх. д. / 38.76028; -9.15778

Campo Grande
Загальні дані
Тип наземна станція естакадного типу
Кількість 4 (1+1*2+1)
Тип 2 бокові+1 острівна
Форма пряма
Дата відкриття 1 квітня 1993
Архітектор(и) Ezequiel Nicolau
Художник(и) Eduardo Nery
Виходи до Стадіон «Алваладе XXI», автобусні зупинки напрямків північних сполучень[1]
Час відкриття 6:30
Час закриття 1:00
Мапа

Ќампу-Гр́анде (порт. Campo Grande) — станція Лісабонського метрополітену, розташована у північній частині міста Лісабона, в Португалії. Належить одночасно двом лініям: на Жовтій лінії (або Соняшника) міститься між станціями «Сідаде-Універсітарія» та «Кінта-даш-Коншаш», на Зеленій лінії (або Каравели) — між станціями «Алваладе» та «Тельєйраш». Особливістю станції є те, що вона стала першою станцією естакадного типу у Лісабонському метро, при чому подвійна центральна посадкова платформа дає доступ одночасно до поїздів двох напрямків. Введена в експлуатацію 1 квітня 1993 року, з'єднавши Жовту та Зелену лінії[2]. З моменту свого відкриття і до листопада 2002 року була кінцевою станцією теперішньої Зеленої лінії, до березня 2004 року — Жовтої. Належить до першої зони, вартість проїзду в межах якої становить 0,75 євро[3].

Назва станції у буквальному перекладі українською мовою означає «Велике поле». Неподалік від станції розташований відомий футбольний стадіон «Алваладе XXI», на якому свої домашні зустрічі проводить місцевий «Спортінг».

За архітектурою станція нагадує інші сучасні станції Лісабонського метро і очевидно є однією з найскладніших у місті[4]. Архітектор — Ezequiel Nicolau, художні роботи виконав Eduardo Nery. Станція має лише один вестибюль наземного типу, розташований під коліями і посадковими платформами, і має два головних виходи на поверхню, а також кілька наземних переходів до платформ операторів пасажирських автобусних сполучень. На станції заставлено тактильне покриття.

Режим роботи[5]

[ред. | ред. код]

Відправлення першого поїзду відбувається з кінцевих станцій Жовтої лінії:

Відправлення останнього поїзду відбувається з кінцевих станцій Жовтої лінії:

Відправлення першого поїзду відбувається з кінцевих станцій Зеленої лінії:

Відправлення останнього поїзду відбувається з кінцевих станцій Зеленої лінії:

Галерея зображень

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]