Канадський кінь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Канадський кінь
Img 3372 Me trot.jpg
Країна Flag of Quebec.svg Квебек, Канада Канада (17 століття)
Ріст від 1,40 до 1,60 м
Маса від 450 до 640 кг
Колір чорний, гнідий, каштановий

Канадський кінь (англ. canadian horse, фр. cheval canadien) — національний кінь Канади. Хоча раніше цей кінь був відносно невідомим через свою рідкість, канадський кінь вплинув на багатьох інших північноамериканських порід, у тому числі це стандарбредний кінь, морганів кінь, американський верховий. Хоча кілька разів порода майже вимерала, в даний час канадського коня розводить багато ентузіастів і в межах і за межами Канади.

Історія[ред.ред. код]

Кінь не жив на американському континенті на момент прибуття перших європейців. Іспанці висадили коней у Мексиці і Флориді, англійці в декількох місцях 13 колоній, голландці у Нью-Йорку, французи в акадійському Порт Роялі й у Квебеку (Канадський кінь). Між різними контингентами коней не було контакту дуже довго. Коли Людовик XIV наказав створити конезаводи в кожній зі своїх королівських провінцій у Новій Франції була повна відсутність коней. Згідно з його планами близько 82 коней були відправлені в Нову Францію між 1665 і 1671 роками з Франції. Завдяки успішно створеній програмі розведення в 1763 році в Новій Франції було вже приблизно 13 000 коней. Населення коней розвивалося в ізоляції протягом майже 100 років. Коні були гордістю цієї епохи Нової Франції. Коні були настільки популярними, що адміністрація повинна була спробувати обмежити їх кількість. Протягом багатьох років співвідношення людей і коней було близько п'яти осіб на одного коня. Їх використовували при всіх роботах, будь то праця чи поїздка в сільську церкву в неділю вранці. На цей час припадають перші обмеження швидкості в містах. У другій половині XIX ст. США імпортували багато коней для військових потреб. Наприкінці XIX століття, населення канадського коня було дуже низьким і порода перебувала в небезпеці. Також коні були експортовані в Вест-Індію для використання на цукрових плантаціях. У 1895, з ініціативи Едварда Барнарда, керівника Департаменту сільського господарства Квебеку, було створене Товариство заводчиків канадських коней (фр. Société des éleveurs de chevaux canadiens). Його створення врятувало породу. З появою автомобіля, вищі класи суспільства швидко замінили коней автомобілями. Потім в сільському господарстві багаті фермери замінили коней тракторами. Кінь втрачає свій «соціальний статус», а його населення скорочується. У 1950–1960 роки тільки найбідніші фермери та любителі коней досі використовували кінні ферми. Протягом 1970-х, кінь повільно відновлює своє благородство, але в сфері елітного кінного спорту. Поступово, майбутнє породи убезпечується.

Зовнішність[ред.ред. код]

Чорна кобила

Канадський кінь має великі, виразні очі, досить довгу, мускулисту шию і добре структуровану голову з елегантними вухами. Він також має злегка опуклу холку, м'язистий круп і кремезні ноги. Більшість канадських коней чорні чи гніді, каштанові й коричневі менш поширені. Вони відомі важкими і хвилястими гривою і хвостом. Вважається, що канадський кінь міцний і витривалий.

Використання[ред.ред. код]

Сьогодні багато канадських коней розводять для їзди. Деякі коні досі використовуються як робочі коні для сільського господарства. В цілому хороший темперамент канадського коня також робить його корисним як всебічного коня родини. На додаток, канадський кінь розглядається як символ. Парламент Канади оголосив у 2002 канадського коня «Національним конем Канади».

Станом на 2007 рік налічується близько 7000 канадських коней.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Кінь Це незавершена стаття про коней.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Канади Це незавершена стаття про Канаду.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.