Канал Ельба-Любек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розташування на карті
Підйомний міст над каналом Ельба-Любек в Любеку

Канал Ельба-Любек у федеральній землі Шлезвіґ-Гольштайн Німеччина. Канал з'єднує річки Ельба і Траве, і є водним шляхом з Ельби у Балтійське море. Довжина — 67 км; північний кінцевий пункт — Любек, на півдні — місто Лауенбург.

Попередник цього каналу був Стекнітц канал, побудований у 1390 — 1398 шляхом випрямлення та розширення річки Стекнітц, є однією з найстаріших штучних водних артерій Європи. Цей канал з'єднав дуже маленькі річки Стекнітц (притока Траве) і Дельвенау (притока Ельби). Він був частиною Старого Соляного шляху. Канал мав :глибину — 85 см, ширину — 7,50 м довжину — 94 км.

У 1900 стародавній канал був замінений на новий канал Ельба-Любек. Частково був залишено у річищі старого каналу, довжина скорочена до 67 км.

Шлюзи каналу в районі містечка Беркентін

Значення[ред. | ред. код]

В наш час, в зв'язку з розбудовою мережі швидкісних автобанів, канал втратив своє значення як транспортна артерія півночі Німеччини. Канал використовується для проходу досить рідких малотоннажних самохідних барж (до 1000 тонн) — в основному сипучих матеріалів. Транспортування матеріалів у 1995 , склав 1,5 млн тонн, та головним чином для виходу в Балтійське море приватних яхт, що паркуються у містах вздовж каналу.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]