Кана Галілейська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Кана Галилейська)
Перейти до: навігація, пошук
Село
Кана Галілейська
Кфар-Кана
Церква Вінчання у Кафр-Кані, побудована на місті подій описаних у Євангелії від Івана
Церква Вінчання у Кафр-Кані, побудована на місті подій описаних у Євангелії від Івана

Координати 32°44′42″ пн. ш. 35°20′18″ сх. д. / 32.74500° пн. ш. 35.33833° сх. д. / 32.74500; 35.33833Координати: 32°44′42″ пн. ш. 35°20′18″ сх. д. / 32.74500° пн. ш. 35.33833° сх. д. / 32.74500; 35.33833

Країна Ізраїль Ізраїль
Croix de l Ordre du Saint-Sepulcre.svg Кустодія Святої Землі
Перша згадка Біблія
Офіційна мова іврит, арабська, англійська
Конфесійний склад юдаїзм, іслам, християнство
Часовий пояс UTC+2
Кана Галілейська (Земля)
Кана Галілейська
Кана Галілейська

Кана Галилейська, Кфар-Кана або Кафр-Кана (івр. כְּפַר כַּנָּא‎) — історичне село у Галілеї, розташоване у 6 км на північний схід від м. Назарету, відома з біблійного сюжету про Весілля в Кані Галілейській[1]. Історично є в коліні Завулон.

Традиція, що відома з 8 століття ідентифікує Кану Галилейську як місце теперішнього поселення — Кафр-Кана арабською мовою (Кфар-Кана на івриті)[2], розташованого неповних 5 км від Назарету. У XI-XII ст. цю назву відносили до «Хірбет Кани», поселення розташованого на північ на 14 км від м. Назарету. Однак ця думка не отримала пізніше підтримки — і Кана Галилейська надалі ототожнюється із Кафр-Каною[3][4].

У Біблії[ред.ред. код]

У Євангелії від Івана зазначено, що учень Христа Натанаїл був родом із Кани Галілейської (Ів. 21:2). Натанаїл більшістю біблеїстів ототожнюється з апостолом Варфоломієм. І саме по розмові з ним, на третій день прийшов Ісус разом з учнями у Кану Галилейську де вже була і Мати Його. Саме тут, за Євангелієм від Івана, Господь зробив перше чудо свого суспільного служіння — перетворення води на вино. Сталося це під час весільного бенкету, на якому був присутній Ісус разом з Марією.

«На третій день було весілля в Кані Галілейській, і Мати була там Ісусова. Запрошений був теж Ісус та учні Його. Як забракло вина, то мати Ісусова каже до Нього: вина немає у них. Ісус говорить їй: Що тобі, жінко? ще не прийшов година. Мати Його до слуг: що скаже Він вам, то зробіть. Було тут шість камінних посудин, що стояли за звичаєм очищення юдейського, що містили по дві чи по три міри. Ісус каже до слуг: Наповніть водою посудини. І наповнили їх до верху. І каже їм: тепер зачерпніть і несіть до розпорядника весілля. І понесли. Коли ж розпорядник покуштував воду, що сталась вином, - а він не знав, звідки це вино, знали ж слуги, воду, - тоді розпорядник кличе жениха і говорить йому: Кожна людина подає перше добре вино, а як понапиваються, тоді гірше: а ти добре вино аж на досі зберіг. Так поклав Ісус початок чудесам у Кані Галілейській, і виявив славу Свою: і увірували в Нього учні Його.» (Ів. 2:1-11).

Пізніше Ісус ще раз зупинявся в Кані Галілейській і під час перебування там сотворив чудо зцілення словом. До нього прийшов якийсь царедворець з Капернаума, чий син був важко хворий.

«Тоді знову прийшов Ісус у Кану Галілейську, де перемінив був Він воду на вино. І був там один царедворець, що син його хворів у Капернаумі. Він, почувши, що Ісус із Юдеї прибув в Галілею, до Нього прийшов і благав Його, щоб пішов і сина йому вздоровив, бо мав той умерти. Ісус же промовив до нього: Як знамен тих та чуд не побачите, не ввіруєте! Царедворець говорить до Нього: Піди, Господи, поки не вмерла дитина моя! Промовляє до нього Ісус: Іди, син твій живе! І повірив той слову, що до нього промовив Ісус, і пішов. А коли ще в дорозі він був, то раби його перестріли його й сповістили, говорячи: Син твій живе. А він їх запитав про годину, о котрій стало легше йому. Вони ж відказали до нього: Учора о сьомій годині гарячка покинула його. Зрозумів тоді батько, що була то година, о котрій до нього промовив Ісус: Син твій живе. І ввірував сам і ввесь його дім. Це знов друге знамено Ісус учинив, як вернувся до Галілеї з Юдеї.» Ів. 4:46-54).
Залишки дому, де відбулося відоме біблійне Весілля в Кані Галілейській

Кафр Кана[ред.ред. код]

Сьогодні Кфар Кана (Кафр Кана) — це місце, яке відвідує величезна кількість християн, особливо подружніх пар. Щороку подружжя прибувають сюди для того, щоб пройти особливу церемонію — повторити тут подружню клятву. Церкву, споруджену на місці сотворення Чуда Господнього, християни називають «Храмом весілля Господа» чи «Храмом Вінчання» і вважають, що шлюб, укладений в цьому храмі, найщасливіший і найнадійніший. Недалеко від Храму Вінчання також побудована церква апостола Варфоломія. На півдні селища досі б'є джерело, яке в давнину служило єдиним джерелом води в цьому населеному пункті. Християни, особливо паломники, завжди шанували його, тому що вважали, що саме з нього принесли воду в ті кам'яні глеки, в яких відбулося знамените чудо.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Кфар-Канна // Электронная еврейская энциклопедия.(рос.)
  2. Кфар-Канна // Электронная еврейская энциклопедия.(рос.)
  3. Pringle, Denys (1993), The Churches of the Crusader Kingdom of Jerusalem: A-K (excluding Acre and Jerusalem), Cambridge University Press, ISBN 0521390362. ст. 285 (англ.)
  4. Кфар-Канна // Электронная еврейская энциклопедия.(рос.)

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]