Капела бандуристів ім. М. Леонтовича

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Капела бандуристів ім. М. Леонтовича була створена в 1946 році в м. Ґосляр, у Німеччині, яка тоді була в Англійській зоні. Засновники капели - Григорій Назаренко та Петро Гончаренко.

При ній була створена майстерня, де навчилися виготовляти діатонічні бандури харківського типу, які удосконалив Гончаренко.

Григорій Назаренко використав досвід, який він переняв від Гната Хоткевича в студійний період Полтавської капели бандуристів, і за дуже короткий час створив концертний колектив, який міг змагатися з Українською Капелею Бандуристів з Детройта. Назаренко відтворив репертуар Полтавської капели та манеру виконання.

У 1950 році капела вже перестала існувати. Частина учасників поповнила Українську Капелу Бандуристів і переїхала в США. Інші - емігрували в Англію, Південну Америку, Канаду та Австралію, де продовжили свою кобзарську діяльність.

Література[ред. | ред. код]

  • Костюк О. Сорок років з ім’ям великого кобзаря в серці // Вісті, №7. - грудень 1963. - Міннеаполіс, США - С.9-13.
  • Самчук У. Живі струни. Детройт, США, 1976. - 468с.
  • Мішалов В. Ю. Харківська бандура - Культурологічно-мистецькі аспекти ґенези і розвитку виконавства на українському народному інструменті - (Серія Слобожанський світ)— Харків,- Торонто, 2013 –368с.