Капучино

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Капучіно
Cappuccino
Капучино, сервіровка у кав'ярні.
Країна походження Італія Італія
Країни поширення Європа, Північна Америка
Інгредієнти еспресо
молоко
спінене молоко

Капучи́но (італ. cappuccino) — напій італійського походження на основі еспресо з додаванням збитого парою молока, з гармонійним балансом насиченого солодкого смаку молока та еспресо. Традиційно капучино подається в попередньо прогрітій порцеляновій чашці, яка зберігає тепло довше, ніж скляна або паперова.

Згідно стандартів WBC (World Barista Championship) та УЧБ (Український Чемпіонат Бариста) об'єм капучино сягає від 150 до 180 мл, , еластична пінка повинна сягати не менше 1 см, чашка повинна бути повною. Більші порції — це флет вайт або даббл капучино (подвійний шот еспресо та інші пропорції молока та кави). Капучино отримав широке розповсюдження по всьому світу. Італійці п'ють капучино переважно за сніданком.

Історія[ред.ред. код]

Існує багато припущень щодо походження рецепту і назви капучино. Ще й досі[джерело не вказано 1417 днів] точаться суперечки про те, звідки взялася така незвична назва, адже у перекладі з (італ. cappuccio) — каптур. За однією із легенд капучино отримало свою назву від монахів — капуцинів, які й вигадали такий спосіб приготування і вживання "кави у каптурі". Церква вороже ставилася до кави, вважала її чимось гріховним і нечистивим. Щоб не перечити церкві, монахи почали розбавляти каву молоком, яке у них асоціювалося із раєм. Таким чином, додаючи у каву молоко, вони ніби "очищали" її.

За іншою легендою знавці стверджують, що капучино з'явився саме у Відні в 1683 році після славнозвісної Віденської битви, яка стала останньою крапкою в історії завоювань Османською імперією на європейському континенті. Покидаючи поле битви турки залишили кілька мішків із кавою. Міцний і гіркуватий смак жителям Відня не дуже сподобався, тому вони почали розбавляти його молоком, щоб "пом’якшити" різкий смак заварених натуральних зерен, і гармонійно доповнювало його.

А ще одна легенда говорить, що у ході тієї ж таки битви у Відні проповідував італійський монарх Марко д'Авіано. Начебто саме він запропонував додавати у каву молоко.[1]

Приготування та вживання[ред.ред. код]

Капучино, схематичне зображення.
Капучино, прикрашений шоколадом через трафарет.
Капучино з неправильною молочною пінкою.

Класичний капучино готують за наступним рецептом: в спеціальну порцелянову чашку готують еспресо, потім в чашку заливають вдвічі більшу кількість гарячого 65-75°C, збитого парою капучинатором кавомашини молока. Кава і молоко частково змішуются, частково ні. Пропорції приблизно такі: 2/3 суміш єспресо та молока, 1/3 молоко. Зазвичай капучино прикрашають візерунками молока по каві — це називається латте-арт.

Капучино не розмішують, п'ють через край, щоб до рота попадав напій через шар пінки. Правильно приготований капучино солодкий сам по собі, без додавання цукру. Але зверху готовий напій часто посипають тертим Шоколад, Кориця або іншими Спеції та додають Цукор. Поганий смак — готувати дуже повітряну піну, яка у Філіжанка стоїть "горою", також не треба їсти пінку ложкою.

Найкраща їжа до капучино — круасан або інша випічка.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. журнал Нова Розвага//№4 2011 с. 33

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Ростовський В. С., Шамян С. М. Барна справа. — Київ: Центр учбової літератури, 2009. — 398 с. — ISBN 978-966-364-878-1.
  • Фурта О. Библия кофе: от ростка до чашки. — Москва: Эксмо, 2009. — 287 с. — ISBN 978-5-699-30489-9.