Капітошка (мультфільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Капітошка
Капитошка
Капітошка.jpg
Вид мультфільму мальована анімація
Режисер Борис Храневич
Автор сценарію Наталя Гузєєва
Композитор Генадій Сасько
Оператор Анатолій Гаврилов
Звукооператор Ірина Чефранова
Студія Київнаукфільм
Країна УРСР УРСР
Тривалість 8,5 хв.
Мова українська
російська
Рік 1980

«Капітошка» — літературний персонаж, який був створений письменницею і сценаристом Наталею Гузєєвою, герой анімаційних фільмів та дитячих книг. Художній образ Капітошки був втілений художником Генріхом Уманським.

Анімаційний фільм складається з двох серій: «Капітошка» та «Повертайся, Капітошко!» У першій серії ми бачимо Вовченя, яке намагається навчитися бути страшним і грізним. Але потім він зустрічає краплинку дощу Капітошку, завдяки якому розуміє, що зовсім не обов'язково бути страшним.

Друга серія, яка була випущена у 1989 році, розповідає про те, як Вовченя очікує на Капітошку, а також про те, як до нього навідується його зла тітонька. Вовченя намагалося їй пояснити, що не хоче бути злим вовком, таким, як вона. Тут з'являється Капітошка і разом з Вовченям вони проганяють тітку.

Герої[ред.ред. код]

Капітошка і Вовченя

Вовченя думало, що кожен вовк повинен бути злим, хитрим і страшним. Воно ретельно намагалося наслідувати посібник для справжніх вовків, випробовувати різноманітні пози, але страшним стати все одно у нього не виходило. І одного разу він зустрічає Капітошку, який пояснює Вовченяті, що бути злим зовсім і не потрібно. Набагато веселіше дружити і співати пісні. В першій серії «Капітошки» Вовченя озвучив Народний артист України Богдан Бенюк

Капітошка — це весела краплинка чистого літнього дощу. Там, де з'являється Капітошка, розпускаються квіти, листочки і трави. Він приносить веселощі та дружбу у будинок Вовченяти і допомагає йому зрозуміти, хто він є насправді.

Мультфільми[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • «Творець „Капітошки“ їде до України» // газета "Всеукраїнське об'єднання «Свобода», № 32 (161), 9-15 серпня 2012 р.