Капітошка (мультфільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Капітошка
Капітошка.jpg
Жанр Анімаційна комедія
мультфільм
Сценарист Наталя Гузєєва
Оператор Анатолій Гаврилов
Композитор Генадій Сасько
Кінокомпанія Київнаукфільм
Тривалість  8 хв. 3 с.
Мова Українська
Країна УРСР УРСР
Рік  1980

Капітошка — літературний персонаж, який був створений письменницею і сценаристом Наталею Гузєєвою, герой анімаційних фільмів та дитячих книг. Художній образ Капітошки був втілений художником Генріхом Уманським.

Анімаційний фільм складається з двох серій: «Капітошка» та «Капітошка, повертайся!» У першій серії ми бачимо Вовченя, яке намагається навчитися бути страшним і грізним. Але потім він зустрічає краплинку дощу Капітошку, завдяки якому розуміє, що зовсім не обов'язково бути страшним.

Друга серія, яка була випущена у 1989 році, розповідає про те, як Вовченя очікує на Капітошку, а також про те, як до нього навідується його зла тітонька. Вовченя намагалося їй пояснити, що не хоче бути злим вовком, таким, як вона. Тут з'являється Капітошка і разом з Вовченям вони проганяють тітку.

Герої[ред.ред. код]

Капітошка і Вовченя

Вовченя думало, що кожен вовк повинен бути злим, хитрим і страшним. Воно ретельно намагалося наслідувати посібник для справжніх вовків, випробовувати різноманітні пози, але страшним стати все одно у нього не виходило. І одного разу він зустрічає Капітошку, який пояснює Вовченяті, що бути злим зовсім і не потрібно. Набагато веселіше дружити і співати пісні. В першій серії «Капітошки» Вовченя озвучив Народний артист України Богдан Бенюк

Капітошка — це весела краплинка чистого літнього дощу. Там, де з'являється Капітошка, розпускаються квіти, листочки і трави. Він приносить веселощі та дружбу у будинок Вовченяти і допомагає йому зрозуміти, хто він є насправді.

Мультфільми[ред.ред. код]

  • Капітошка
  • Капітошко, повертайся!

Джерела[ред.ред. код]

  • «Творець „Капітошки“ їде до України» // газета «Всеукраїнське об'єднання «Свобода», № 32 (161), 9-15 серпня 2012 р.