Карабчіївський ботанічний заказник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карабчіївський заказник
Розташування: Україна Україна
Хмельницька область
Городоцький район
Найближче місто: Городок
Площа: 111 га
Заснований: 20.08.1996 р.
Керівна
організація:
ГСЛП «Горліс»

Карабчі́ївський зака́зник — ботанічний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у межах Городоцького району Хмельницької області, за 2 км на схід від центральної садиби села Великий Карабчіїв.

Площа 111 га. Заповіданий Указом Президента України № 715/96 від 20.08.1996 року. Користувач: ГСЛП «Горліс» Городоцького району.

Розташований в урочищі «Сiльвестрiв», на правому крутосхилі корінного берега річки Смотрич i частково платорнiй частині вододілу. Урочище являє собою грабово-дубовi насадження природного походження. Ліс росте на кам'янистих крутих схилах вздовж річки. Тут проходить північна межа Товтрового кряжу. Найбільшу цінність у науковому плані становить гора Городоще, яка височить над навколишньою місцевістю, та прилеглі до неї обривисті крутосхили з виходами вапняків. На горі, на безлісій частині, поширена наскельна та степова рослинність.

Ботанічний заказник «Карабчиївський» входить до складу природно-заповiдного фонду України, який охороняється як національне надбання, є складовою частиною системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною.

Входить до складу національного природного парку «Подільські Товтри».

Мета створення[ред. | ред. код]

Головним завданням ботанічного заказника «Карабчиївський» є збереження та охорона цінних видів рослин, занесених до Червоної книги України. Ст.25 З. У. про ПЗФ України.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]