Карась

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Карась
Карась сріблястий
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Ряд: Коропоподібні (Cypriniformes)
Родина: Коропові (Cyprinidae)
Підродина: Cyprininae
Рід: Карась (Carassius)
Nilsson, 1832
Типовий вид
Carassius carassius
(Linnaeus, 1758)
Вікісховище: Carassius

Кара́сь (Carassius) — рід риб родини коропових (Cyprinidae). Спинний плавець довгий. Тіло високе з товстою спиною, помірно сти́снене з боків. Луска велика й гладенька на дотик. Забарвлення відрізняється залежно від місця проживання. Карась золотий може досягати довжини тіла понад 50 см і маси понад 3 кг, карась сріблястий — довжини 40 см і маси до 2 кг. Статевої зрілості карась досягає на 3–4-му році. Нерест відбувається навесні, ікру (до 300 тис.) риба відкладає на рослинність. У місцях з суворим кліматом карась впадає у зимову сплячку, при цьому витримує повне промерзання водойми до дна. Харчуються карасі рослинністю, дрібними безхребетними, зоопланктоном, зообентосом і детритом. Мешкають лише в болотистих і долішніх озерах та річках. У гірських озерах і взагалі в гірських місцевостях карась трапляється рідко. Карась — дуже живуча риба, тому дрібного карасика часто використовують як живця для ловлі щуки. Карасі — промислові риби та об'єкт ставкового господарства.

Характеристика

[ред. | ред. код]
Подібні й відмінні ознаки карася сріблястого і звичайного (золотого)
  • Луска золотого карася завжди має жовтий відтінок, від мідно-червоного до бронзового або золотистого, срібний карась часто має сріблисто-сірий або зеленувато-сірий колір, хоча зустрічаються екземпляри і жовтого кольору;
  • У золотого карася 33 і більше лусок на бічній лінії. Луска срібного карася більша, на бічній лінії менше 31 лусок;
  • Збоку голова золотого карася завжди має округлий вигляд, тоді як у срібного карася вона часто буває загостреною;
  • Молодь золотого карася має темну пляму на тілі перед хвостовими плавниками. З віком це пляма зникає. У срібного карася такої плями не буває.

Зовні золотий і срібний карасі схожі. У деяких водоймах спільно мешкають обидва види. При цьому відбувається поступове витіснення золотого карася срібним. Зрідка трапляються гібриди срібного та золотого карасів.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Червона книга України Тваринний світ Карась звичайний, Карась золотий. redbook.land.kiev.ua. Архів оригіналу за 25 січня 2021. Процитовано 15 квітня 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]