Карбованець (криптовалюта)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Електронний карбованець
old karbowanec logonew karbo logo
Тип криптовалюта
Перший випуск 30 травня 2016
Стабільний випуск [1]
Операційна система Windows, Linux, Mac OS X, Android, IOS
Ліцензія LGPL-3.0
Вебсайт karbo.io/ua/

Електронний карбованець (інші назви: Karbowanec, Karbo; тікер — KRB) — перша українська криптовалюта, започаткована 30 травня 2016 року[1], оголошення про запуск проекту і початок майнінгу було розміщене на форумі Bitcointalk[2].

Працює на технології CryptoNote[3]. 7 червня 2016 року запущений офіційний оглядач блокчейну[4].

Добовий обіг складає $100-200 тис.[5] За словами розробників, початкову емісію передбачено на суму 10 млн карбованців, після завершення якої включиться додаткова емісія близько 1,2% в рік (винагорода за блок поступово зменшиться до 1 карбованця і стабілізується на цій сумі).[5] Комісія складає 0.0001 KRB на будь-яку суму[2]. Публічної інформації про розробників немає.

З вересня почався ребрендинг Karbowanec в Karbo. Офіційний сайт переїхав на домен karbo.io

28 листопада 2017-го року вартість криптовалюти на деякий час перевищила 2$[6], таким чином подорожчавши у 354 рази з моменту запуску[7].

На листопад 2019-го в обігу існувало більше 8 млн карбованців[8].

Назва[ред. | ред. код]

Назва походить від стародавнього способу записування розрахунків або боргів шляхом нанесення (карбування) на дерев'яній паличці спеціальних позначок — «карбів» (зарубок), який був поширеним на території сучасної України і цілої Європи в епоху Середньовіччя, а подекуди вживався ще навіть на початку XX ст. Палиця розщеплювалась уздовж надвоє і кожна половина з зарубками залишалася в учасників угоди. Приклавши половинки одну до одної, можна було перевірити чи не підроблялись зарубки. Це дуже нагадує роботу блокчейну в мережі Карбованець.

Карбованець був грошовою одиницею України в різні періоди її історії до 1996 року. У неслов'янських ресурсах для полегшення читання та вимови використовується скорочення «Karbo», яке має популярність також серед українських користувачів[9].

Обмін[ред. | ред. код]

Станом на серпень 2020 року Карбованець можна обміняти на 5 криптовалютних біржах:[10]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]