Карибська співдружність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Comunidad del Caribe
Communauté Caribéenne
Caribische Gemeenschap
КАРІКОМ

Мапа членів КАРІКОМ
Абревіатура CARICOM
Тип міжурядова організація[1]
міжнародна організація
Засновано 4 червня 1973
Правовий статус міжнародна організація
Штаб-квартира Джорджтаун (6°49′13″ пн. ш. 58°07′00″ зх. д. / 6.820430000028° пн. ш. 58.1168000000277729100° зх. д. / 6.820430000028; -58.1168000000277729100)
Членство Комітет з координації статистичних дійd
Офіційні мови англійська
іспанська
Офіс голови President of the Caribbean Communityd
Членів 15 держава-член
Дочірня(і)
організація(ї)
CARICOM Regional Statisticsd
CARICOM Regional Organisation for Standards and Qualityd
Вебсайт: caricom.org
5 асоційованих членів
8 спостерігачів

Мапа

CMNS: Карибська співдружність у Вікісховищі

Кар́ибська співдр́ужність (КАРІКОМ) — спільний ринок країн Карибського басейну

До Карибського загального ринку (КАРІКОМ) входять такі країни, як Гаяна, Барбадос, Ямайка, Тринідад і Тобаго, Антигуа і Барбуда, Монтсеррат, Сент-Кіттс і Невіс, Домініка, Гренада, Сент-Люсія, Сент-Вінсент і Гренадини, Беліз.

Членом КАРІКОМ є також Багамські острови, але вони не беруть участі у домовленостях про створення єдиного ринку.

Карибський спільний ринок було засновано 1973 р.

Його головними цілями є:

  • створення загального ринку;
  • координація зовнішньоекономічної політики;
  • функціональне економічне співробітництво в деяких галузях.

Карибський загальний ринок в рамках КАРІКОМ, де повністю ліквідовані торгові обмеження між Барбадосом, Тринідадом і Тобаго, Гаяною, Ямайкою і Антигуа. Ці країни схвалили єдиний митний тариф щодо товарів третіх країн, тобто це фактично митний союз, в основі якого лежать промислово-сировинні товари. Третина взаємної торгівлі — нафтопродукти.

Східно-карибський загальний ринок, що охоплює найменш розвинені країни; тенденція до створення загальної валюти і спільного ЦБ.

1995 рік — вільне переміщення громадян, скасування паспортного режиму.

У межах Карибського спільного ринку були усунуті основні обмеження торгівлі між його членами. Товари країн-членів не обкладаються митом при ввезенні.
У 1989 році в рамках КАРІКОМ було прийнято рішення використовувати єдину Гармонізовану систему опису і кодування товарів для цілей тарифної класифікації. Поки що не всі держави виконали це завдання.

1 січня 1991 р. країни КАРІКОМ (за винятком держав Монтсеррат, Сент-Кіттс і Невіс, Антигуа і Барбуда, Сент-Люсія) встановили єдині ставки ввізного мита на товари, що ввозяться з країн, які не є членами КАРІКОМ. Такі єдині ставки встановлені стосовно промислової продукції. Щодо інших товарів окремі держави встановлюють ставки мита самостійно. Ставки ввізного мита на різні товари відрізняються (від 5 до 40%). Найбільш високими ставками митами обкладаються товари, аналогічні тим, які виробляються на території КАРІКОМ у достатніх кількостях. Готова і «проміжна» продукція (тобто продукція, отримана в результаті переробки, що може далі використовуватися для виробництва іншої продукції) обкладаються ввізним митом за нижчими ставками. Окремі держави можуть встановлювати ще нижчі тарифи на деякі товари з країн, що не є членами КАРІКОМ, проте це заборонено щодо цілого ряду товарів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://unesdoc.unesco.org/ark:/48223/pf0000260592

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]