Каркас веб-застосунків

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Каркас веб-застосунків, веб-фреймворк (англ. Web framework) — програмний каркас, призначений для створення веб-застосунків, служб або ресурсів[en]. Він спрощує розробку, частково за рахунок автоматизації, і позбавляє від необхідності написання рутинного коду. Більшість каркасів спрощують доступ до баз даних, також зменшують дублювання коду.

Архітектура[ред. | ред. код]

Велика частина каркасів веб-додатків реалізує шаблон проектування Модель-вид-контролер (MVC). Однак, також можуть використовуватися й інші шаблони, наприклад, Model-View-Presenter (Backbone.js) або Model-View-ViewModel (Knockout.js).

Веб каркаси можна також за рівнем абстракції умовно розділити на 3 типи:

  • Засновані на запитах: каркас безпосередньо обробляє вхідні запити. Збереження стану відбувається за рахунок серверних сесій. Приклади: Django, Ruby on Rails, Struts, Grails.
  • Засновані на компонентах: каркас абстрагує обробку запитів всередині стандартних компонентів і самостійно стежить за станом. Своєю поведінкою дані каркаси нагадують стандартні програмні графічні інтерфейси. Приклади: JavaServer Faces, Tapestry, Wicket.
  • Rich Internet Application-каркаси: служать для розробки повноцінних додатків, що запускаються всередині браузера. Приклад: Apache Flex

Посилання[ред. | ред. код]