Карло Дольчі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Карло Дольчі
Carlo (or Carlino) Dolci
Carlo Dolci 002.jpg
Автопортрет 1674 року.
Ім'я при народженні Carlo (or Carlino) Dolci
Дата народження 25 травня 1616(1616-05-25)
Місце народження Флоренція
Дата смерті 17 січня 1686(1686-01-17) (69 років)
Місце смерті Флоренція
Національність італієць
Громадянство Італія
Навчання Якопо Віньялі
Напрямок бароко
Вплив Караваджо, Бронзіно
Твори релігійні образи, натюрморти, портрети

Карло Дольчі (італ. Carlo (or Carlino) Dolci 25 травня 1616, Флоренція — 17 січня 1686, Флоренція) — італійський художник доби бароко, мешканець Флоренції. представник стилю академізм. Малював релігійні картини, фрески, натюрморти, портрети.

Біографія коротко[ред.ред. код]

Св. Себастьян. Галерея Корсіні, Флоренція.

Народився у Флоренції і майже все життя жив там. Бід майбутнього художника з боку матері теж був художником. Хлопця рано віддали на навчання до живописця Якопо Віньялі.

Він не належав до енерійних і швидких людей, працював повільно і довго. Тим не менше його твори користувались попитом. Сучасникам був відомим як особа релігійна й побожна. Відома лише одна його подорож у Тироль. Мав дочку, Агнесу Дольчі, що добре копіювала твори батька.

Загальна характеристика творів[ред.ред. код]

Дослідники визнають добру мистецьку школу, що пройшов живописець. Це особливо помітно в натюрмортах, які іноді малював художник або включав в свої релігійні образи. В цілому його художня манеране виходила за межі знахідок Болонської школи з незначним впливом манери провінційних послідовників Караваджо і італійського маньєризму. Віртуоза техніка живописця не породила значних, героїчних персонажів навітьв сценах мучеництва апостоіів. Усі персонажі його релігійних картин тихі, тендітні, занадто ідеальні, граціоні, що робило їх солодкавими і малореальними. Винятків мало(Святий Себастьян, Галерея Корсіні.)

Карло Дольчі і Україна.[ред.ред. код]

Релігійні картини Карло Дольчі розійшлись світом. Колись образ пензля Дольчі належав місту Ізяславу, нині Хмельницька об. Церква Святого Івана Хрестителя, якій належав Образ, зруйнована за радянської влади в Україні й перебуває в аварійному стані. Ще одна чудотворна ікона Матері Божої Клеванської пензля майстра прикрашала вівтар у Благовіщенському храмі у Клевані ще у першій третині XX століття. Одна з відомих картин Дольчі "Марія Магдалина" зберігається у Львівській картинній галереї ім. Б. Возницького.

Нині найцікавішими в його творчому надбанні вважають портрети і малюнки художника.

Релігійні картини[ред.ред. код]

Натюрморти[ред.ред. код]

Малюнки художника[ред.ред. код]

Портрети[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • використані матеріали англійької і італійської вікіпедії.

Посилання[ред.ред. код]