Карл Льове

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Карл Льове

Йоганн Готфрід Карл Льове (нім. Johann Carl Gottfried Loewe; 30 листопада 1796 — 20 квітня 1869) — німецький композитор, співак (баритон), диригент і органіст.

Народився у містечку Льобеюн дванадцятою дитиною в сім'ї органіста Андреаса Льові і його дружини Марії. В дитинстві співав у хорі хлопчиків при школі його рідного міста Лебеюн, поки його сім'я не переїхала в Галле, де Льове отримував уроки композиції у Даніеля Тюрку.

У 1820 році він переїхав до Щецина, де він працював органістом у Санкт-Джеймс і директором музичної школи. Він організував концерти, на які запрошував найпопулярніших композиторів Пруссії, а також виступав сам. Завдяки його зусиллям у Щецині прозвучали Страсті за Матвієм та Страсті за Лукою Й. С. Баха, 9-та симфонія Бетховена, а 1827 року під його орудою відбулася прем'єра увертюри «Сон літньої ночі» Ф. Мендельсона

Здобувши популярність як співак, у 1840-х - 1850-х роках здійснив концертні тури по Європі. Виступав у Франції, Великобританії, Норвегії та Швеції. Після повернення до Німеччини, в 1866 році він переїхав в Кіль, де він помер від серцевого нападу в 1869 році. Там він був похований.

Карл Льове є автором 17-ти ораторій, 6-ти опер, 2-х симфоній, 2-х фортепіанних концертів, трьох струнних квартетів, а також великої кількості кантат і балад. Перед базилікою св. Якоба в Щецині встановлено пам'ятник композитору.

Джерела[ред.ред. код]

  • Encyklopedia Szczecina. T. I A-O. Szczecin: Uniwersytet Szczeciński, 1999, ss. 550-551. ISBN 83-87341-45-2.