Карл Людвиг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Карл Людвіг Австрійський
Karl Ludwig Joseph Maria von Österreich
Archuduke carl ludwig 1861.png
Карл Людвіг Габсбург
Народився 30 червня 1833(1833-06-30)
Відень, Австрійська імперія
Помер 19 травня 1896(1896-05-19) (62 роки)
Шенбрунн, Відень, Австро-Угорська імперія
черевний тиф
Поховання Імператорський склеп
Громадянство Австрія
Національність німець
Ім'я при народженні Карл Людвіг Йозеф Марія Австрійський
Титул ерцгерцог Австрійський
Батько Франц Карл Австрійський
Матір Софія Баварська
Рід Габсбурги
Родичі імператор Франц Йосиф I
імператор Максиміліан I
Дружина Маргарита Веттин;
Марія Аннуціата Бурбон;
Марія Терезія
Діти Франц Фердинанд,
Отто Франц
Фердинанд Карл,
Маргарита Софія,
Марія Аннуціата,
Єлизавета Амалія

Карл Лю́двіг Га́бсбург, ерцгерцог Австрійський (нім. Karl Ludwig Joseph Maria von Österreich) (30 червня 1833 — 19 травня 1896).

Третій син австрійського архикнязя Франца Карла і архикняжни Софії Баварської. Його старшими братами були імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф I та імператор Мексики Максиміліан I.

Біографія[ред.ред. код]

Народився і помер у палаці Шьонбрунн у Відні. Мати, яка була ревною католичкою, виховала у такому дусі Карла Людвига і особисто займалась пошуком кандидаток на дружин.

Не любив займатись державними і військовими справами, присвячуючи час мистецтвам. Під його протекцією давали популярні бали, ставили театральні вистави, діяли зібрання митців. Шість років був намісником у Тиролю, у 1853—1855 роках проживав у Львові у будинку Гауснера (Пр. Свободи 1/3), як намісник королівства Галичини і Володимирії. На згадку про це центральні вулиці Львова назвали Карла Людвига.

Після загибелі ерцгерцога Рудольфа і Масиміліана І був оголошений спадкоємцем трону, однак доволі швидко формально зрікся престолу на користь старшого сина Франца Фердинанда (1889). Карл Людвиг відвідував сина Франца Фердинанда, який перебував у Каїрі, лікуючи туберкульоз. Під час паломництва до Палестини він випив води з ріки Йордан, через що захворів на черевний тиф і помер.

Дружини, діти[ред.ред. код]

У Дрездені 11 квітня 1856 р. одружився з кузиною Маргаритою Веттин (1840—1858), донькою саксонського короля Йогана, яка померла, захворівши на тиф. Шлюб був бездітним.

16 жовтня 1862 р. одружився з Марією Аннуціаті Бурбон (1843—1871), донькою короля Обох Сицилій Фердинанда ІІ і австрійської ерцгерцогині Марії-Терезії Габсбург-Тешинської. У шлюбі народились:

23 червня 1873 одружився з княжною Марією Терезією, донькою короля Португалії Мигеля І і баварської княжни Аделаїди. У шлюбі народились:

Посилання[ред.ред. код]