Карл Юліус Белох

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Карл Юліус Белох (нім. Karl Julius Beloch; * 21 січня 1854, Печкендорф, Сілезія — 1 грудня 1929, Рим) — німецький історик, антикознавець; прихильник теорії циклічності цивілізацій.

Здобув ступінь доктора історичних наук у Гейдельберзькому університеті Рупрехта-Карла. Професор університету в Римі (1879). Досліджуючи історію Стародавньої Греції та Риму, Белох цікавився соціально-економічними відносинами і першим застосував статистичний метод при дослідженні економіки давнини. Розробляв статистику народонаселення античного світу, а також Італії середньовічного і нового часу.

Белох вважав, що у Стародавній Греції після первісного періоду настав феодалізм — так зване, «грецьке середньовіччя», яке в 6 столітті до н. е. почало змінюватися капіталізмом, який досяг розвитку в 5 і 4 столітті до н. е. і особливо в елліністичний період і добу римського панування. Він ототожнював фактичне становище рабів з положенням робітників у капіталістичному суспільстві, а майстерні ремісників — з капіталістичними фабриками. Основу історичного процесу Белох вбачав у розвитку духовної культури.

Основні праці[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]