Карл Юліус Белох

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Карл Юліус Белох
Carl Julius Belloch.jpg
Народився 21 січня 1854(1854-01-21)[1][2]
Ґміна Любін, Любінський повіт, Нижньосілезьке воєводство, Польща
Помер 1 лютого 1929(1929-02-01)[2] (75 років) або 7 лютого 1929(1929-02-07)[1] (75 років)
Рим, Провінція Рим, Лаціо, Італія[1]
Поховання Римський протестантський цвинтар
Громадянство (підданство) Flag of Germany.svg Німеччина
Діяльність історик, викладач університету і класицист[d]
Alma mater Гейдельберзький університет Рупрехта-Карла
Заклад Лейпцизький університет

Карл Юліус Белох (нім. Karl Julius Beloch; * 21 січня 1854, Печкендорф, Сілезія — 1 грудня 1929, Рим) — німецький історик, антикознавець; прихильник теорії циклічності цивілізацій.

Здобув ступінь доктора історичних наук у Гейдельберзькому університеті Рупрехта-Карла. Професор університету в Римі (1879). Досліджуючи історію Стародавньої Греції та Риму, Белох цікавився соціально-економічними відносинами і першим застосував статистичний метод при дослідженні економіки давнини. Розробляв статистику народонаселення античного світу, а також Італії середньовічного і нового часу.

Белох вважав, що у Стародавній Греції після первісного періоду настав феодалізм — так зване, «грецьке середньовіччя», яке в 6 столітті до н. е. почало змінюватися капіталізмом, який досяг розвитку в 5 і 4 столітті до н. е. і особливо в елліністичний період і добу римського панування. Він ототожнював фактичне становище рабів з положенням робітників у капіталістичному суспільстві, а майстерні ремісників — з капіталістичними фабриками. Основу історичного процесу Белох вбачав у розвитку духовної культури.

Основні праці[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]