Каролінгська імперія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Каролінгська імперія
Прапор
Дата створення / заснування 768
Рід Каролінги
Названо на честь Карл I Великий
Посада керівника організації Carolingian Roman emperord
Континент Європа
Країна  Каролінгська імперія
Столиця Аахен і Мец
Форма правління абсолютна монархія
Замінений на Андорра, Серединне королівство і Східне Франкське королівство
На заміну Франкське королівство і Ducato di Bresciad
Мова комунікації Давньофранцузька мова
Історичний період Середньовіччя
Час/дата припинення існування 887
Мапа розташування
Економіка теми economy of the Carolingian Empired
CMNS: Каролінгська імперія у Вікісховищі

Каролінзька імперія (фр. L’Empire carolingien) — європейська держава, що існувала в IX столітті. До її складу входили території Франції, Німеччини та Італії, а також низки інших сучасних держав Європи. Офіційно держава називалася «Імперія Заходу» (фр. Empire d’Occident), проте в історіографії її називають Франкська або Каролінзька імперія. Правителі імперії носили зазвичай титул «імператор римлян» (лат. imperator Romanorum) або «імператор Римської імперії» (лат. imperator Romanum gubernans imperium), позиціонуючи себе спадкоємцями Західної Римської імперії. Столицею був Ахен.

Імперія виникла 25 грудня 800 року, коли король Франкської держави Карл Великий був коронований Папою Левом III в Римі імператорською короною. У 840—843 роках імперія фактично розпалася на 3 королівства — Західне Франкське, Східне Франкське і Серединне, правитель якого зберіг імператорський титул. Серединне королівство в свою чергу в 855 році розпалася на 3 частини — Італію, Лотарингію і Прованс. У 884 році Карлу III Товстому вдалося на деякий час відновити єдину каролінгзьку імперію, але об'єднання виявилася недовговічним, і вже в кінці 887 року Карл був зміщений, а імперія остаточно розпалася на кілька королівств. Хоча королі Італії кілька разів брали імператорський титул, але владу над всією територією колишньої імперії вони не мали. Останній імператор, Беренгар I, помер в 924 році.

Наступниками Каролінзької імперії вважали себе імператори Священної Римської імперії, заснованої в 962 році німецьким королем Оттоном I Великим.

Джерела[ред. | ред. код]