Каролінський ліс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Каролінська сіра білка (Вивірка сіра)
Заповідник Dundas Valley

Каролінський ліс (англ. Carolinian forest) — біом у східній частині Північної Америки. Характеризується переважанням листопадних та широколистяних порід дерев. Термін «Каролінський ліс» використовується переважно в Канаді. У США використовують термін «Східний листяний ліс» (англ. Eastern deciduous forest).

Короткий опис[ред.ред. код]

Каролінський ліс простягається від Південної Кароліни в США на півдні і до Південного Онтаріо в Канаді на півночі.

Деревні породи представлені переважно ясеном, березою, каштаном, гікорі, дубом, волоським горіхом, а також тюльпановим деревом.

Каролінський ліс є місцем проживання Каролінської сірої білки. Останнім часом вид став проникати до Шотландії, Ірландії, Англії та Італії, витісняючи звідти звичайних вивірок. Витіснення відбувається через те, що сіра білка має певну толерантність до вірусу паравіспи білок, який вбиває звичайних білок.

Вважається, що Каролінський ліс Канади вже знищений на 80 відсотків. Частина, що залишилася, становить переважно окремі ділянки, і продовжує зникати під впливом антропогенезу.

Типовим зразком Каролінського лісу є заповідник "Dundas Valley Conservation Area", розташований у долині Ніагарського розлому, поблизу канадського міста Дандас. Колись це місце було північною межею біома.

Приклади видів[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]