Каро-карі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інфорграфіка убивства честі, згідно з якою: за оцінками ООН у світі відбувається близько 5000 убивств честі щороку; у 93 % випадків жертвою є жінка; 2 з 3 випадків плануються за співпраці з родиною потерпілої; середній вік постраждалих – 23 роки тощо.

Ка́ро-ка́рі (синдхі ڪارو ڪاري‎) (урду کاروکاری‎) — у Пакистані — вбивство честі «розбещеної» жінки.

Каро-карі є частиною культурної традиції провінції Сінд. Це складне слово буквально означає «чорний чоловік» (каро) і «чорна жінка» (карі).[1] В більшості випадків жертвою нападів є жінка. Родина жінки вважає, що має право вбити її, якщо та, на їхню думку, знеславила родину. Спочатку каро-карі застосовувались у випадку подружньої зради, але згодом «вбивство честі» стало використовуватися щодо різних випадків, що сприймались як аморальна поведінка. Таких як намір жінки вступити в шлюб всупереч заборонам сім'ї; дошлюбний або позашлюбний сексуальний зв'язок. Також жертвою вбивства честі могла стати жертва зґвалтування, якщо вона, на думку вбивць, недостатньо чинила опір насильству.

За даними доповіді правозахисної організації «Пакистанська Комісія з прав людини» не менш 943 жінок, у тому числі 93 неповнолітні дівчини, були вбиті заради честі у 2011 році.[2] У 2010 році понад 450 жінок стали жертвами «каро-карі».[3]

У масовій культурі

[ред. | ред. код]

Каро-карі фігурує як робоча версія під час розслідування вбивства у шведському багатосерійному детективному фільмі 2001 р. Бек. Людина без обличчя («Beck – Mannen utan ansikte[sv]»).

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. «Honour killings, domestic disputes claim 720 lives in Sindh». Архів оригіналу за 25 червня 2012. Процитовано 20 червня 2022.
  2. Пакистан: исламисты против зоны секса. Архів оригіналу за 16 квітня 2012. Процитовано 15 квітня 2012.
  3. У Пакистані дівчину вбили струмом через намір вийти заміж проти волі родини. Архів оригіналу за 8 травня 2021. Процитовано 15 квітня 2012.