Каро-карі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ка́ро-ка́рі (синдхі ڪارو ڪاري‎) (урду کاروکاری‎) — у Пакистані — вбивство честі «розбещеної» жінки.

Каро-карі є частиною культурної традиції провінції Сінд. Це складне слово буквально означає «чорний чоловік» (каро) і «чорна жінка» (карі).[1] В більшості випадків жертвою нападів є жінка. Родина жінки вважає, що має право вбити її, якщо та, на їхню думку, знеславила родину. Спочатку каро-карі застосовувались у випадку подружньої зради, але згодом «вбивство честі» стало використовуватися щодо різних випадків, що сприймались як аморальна поведінка. Таких як намір жінки вступити в шлюб всупереч заборонам сім'ї; дошлюбний або позашлюбний сексуальний зв'язок. Також жертвою вбивства честі могла стати жертва зґвалтування, якщо вона, на думку вбивць, недостатньо чинила опір насильству.

За даними доповіді правозахисної організації «Пакистанська Комісія з прав людини» не менш 943 жінок, у тому числі 93 неповнолітні дівчини, були вбиті заради честі у 2011 році.[2] У 2010 році понад 450 жінок стали жертвами «каро-карі».[3]

У масовій культурі[ред. | ред. код]

Каро-карі фігурує як робоча версія під час розслідування вбивства у шведському багатосерійному детективному фільмі 2001 р. Бек. Людина без обличчя («Beck – Mannen utan ansikte»).

Примітки[ред. | ред. код]