Карт Бланш Україна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Карт Бланш Україна»
Тип бізнес-підприємство
Галузь картографія
Засновано 2007
Штаб-квартира Київ, Україна
Територія діяльності Україна
Продукція мапи для GPS-навігації
Сайт gpsmap.com.ua

Карт Бланш Україна (англ. Carte Blanche Ukraine) — компанія, розробник карти України для GPS-навігації та постачальник картографічного матеріалу для навігаційних програм iGO (розробник — компанія NNG); офіційний дистриб'ютор продукції компаній NNG та Mireo в Україні.[1]

Історія компанії[ред. | ред. код]

2005 рік[ред. | ред. код]

Розпочато роботу над проектом «Карт Бланш Україна». Першим продуктом компанії була карта для GPS-навігаторів Garmin під торговельною маркою «CarteBlanche», яка мала покриття основних доріг України та детальне покриття 6 найбільших міст, а також автоматичне прокладання маршруту по Києву.

2006 рік[ред. | ред. код]

Можливість автопрокладання маршруту по карті було розширено на всю територію України.

2007 рік[ред. | ред. код]

Зареєстровано компанію ТОВ «Карт Бланш Україна».

Карту України — основний продукт компанії — було адаптовано для навігаційної програми iGO My way 2006 Plus, розробленої угорською компанією Nav N Go (у 2011 році назву змінено на NNG), та інтегровано до пакету карт Європи. Завдяки цьому користувачам карти стала доступна наскрізна навігація з будь-якої точки України до будь-якої точки Європи.

Одночасно компанія «Карт Бланш Україна» стала офіційним дистриб'ютором в Україні програми iGO My way 2006 Plus для КПК/комунікаторів під керуванням операційної системи Windows Mobile.

2008 рік[ред. | ред. код]

Компанія Nav N Go розробила нову, вдосконалену навігаційну програму iGO 8, до якої також включено карту України «CarteBlanche». Завдяки співробітництву компаній Nav N Go і «Карт Бланш Україна» ця програма стала доступна українським користувачам КПК та комунікаторів з приймачем GPS.

2009 рік[ред. | ред. код]

Компанія «Карт Бланш Україна» підписала угоду з компанією Nav N Go про постачання в Україну програми iGO 8 для персональних навігаторів та автомобільних мультимедійних систем з приймачем GPS під керуванням операційної системи Windows CE. Програма постачається під власною торговельною маркою «CarteBlanche Navigator» .

2010 рік[ред. | ред. код]

Вийшла програма iGO Primo, що також включає карту «CarteBlanche» . Програма має численні нові функції, в тому числі можливість пошуку адрес з дробовими або літерними номерами будинків, що особливо актуально для України.

У зв'язку з високим рівнем комп'ютерного піратства, компанія Nav N Go та компанія «Карт Бланш Україна» приймають рішення об'єднати зусилля для захисту своєї інтелектуальної власності. Компанія «Карт Бланш Україна» отримує довіреність на захист авторських прав компанії NNG в Україні.[2]

2011 рік[ред. | ред. код]

Компанія «Карт Бланш Україна» стала дистриб'ютором навігаційного програмного забезпечення Mireo DON'T PANIC, розробленого хорватською компанією Mireo.

2013 рік[ред. | ред. код]

З’явилася версія програми Mireo DON'T PANIC з картою України для iPhone.

Характеристики карти[ред. | ред. код]

Оновлення карти України «CarteBlanche» виходять з періодичністю раз на квартал. У кожній новій версії покриття карти розширюється та уточнюється.

Станом на червень 2013 року, карта включає 458 000 км доріг, детальне покриття 689 населених пунктів (50,3 % від населення України), близько 77 200 об'єктів (POI), тривимірні будівлі в Києві та кількох обласних центрах. Карта має унікально точне покриття дворових проїздів більшості «спальних районів» міста Києва та багатьох інших міст, а також детальне покриття з адресним пошуком усіх населених пунктів Білоцерківського, Бориспільського, Броварського, Васильківського, Кагарлицького, Києво-Святошинського, Макарівського, Обухівського та Переяслав-Хмельницького районів Київської області. У більшості населених пунктів, населення яких перевищує 5000, доступне базове покриття вуличної мережі без адресного пошуку.

Процес розробки карти[ред. | ред. код]

Компанія «Карт Бланш Україна» має державну ліцензію на проведення картографічних робіт (ліцензія державної служби геодезії, картографії та кадастру серія АВ № 388234 від 25.03.2008).

Карта «CarteBlanche» створюється на базі придбаного ліцензійного картографічного матеріалу, а також власної GPS- та фотозйомки. Для створення детальної карти доріг, дорожніх розв'язок та дворових проїздів використовуються результати сферичної фотозйомки, зокрема — інформація про дорожні знаки та розмітку, та власні GPS-треки. Інформація про адреси будинків та розташування об'єктів регулярно уточнюється в процесі пішохідної фотозйомки.[3]

Отримані під час зйомки дані обробляються дипломованими картографами, що дозволяє досягти високої точності карти.

Партнери[ред. | ред. код]

Карта «Карт Бланш Україна» використовується у навігаційних програмах iGO 8, iGO Primo, iGO Amigo, iGO My way 2009 (розробник — компанія NNG), у навігаційній програмі Mireo DON'T PANIC (розробник — компанія Mireo), у навігаційних пристроях NavOn, Ergo, Prestigio з встановленими програмами iGO, а також у пристроях Garmin та Mio. Компанія «Карт Бланш Україна» також є постачальником програми iGO для ряду українських дистриб'юторів навігаційних систем, зокрема PMS, FlyAudio, Phantom, Autofun.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційний сайт компанії

Джерела[ред. | ред. код]