Карін Келлер-Зуттер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карін Келлер-Зуттер
нім. Karin Keller-Sutter
Карін Келлер-Зуттер
Член Федеральної ради Швейцарії
Нині на посаді
На посаді з 1 січня 2019
Попередник Йоханн Шнайдер-Амманн[en]
Голова Федерального департаменту юстиції та поліції Швейцарії
На посаді з 1 січня 2019
Попередник Симонетта Соммаруга
Народилася 22 грудня 1963(1963-12-22) (57 років)
Уцвіль, Віль, Санкт-Галлен, Швейцарія
Відома як політична діячка, синхронний перекладач, вчителька
Громадянство Швейцарія Швейцарія
Освіта Цюрихський університет прикладних наук[en]
Університет Фрібура
Політична партія Вільна демократична партія. Ліберали[en]
karin-keller-sutter.ch

Карін Келлер-Зуттер (нар. 22 грудня 1963(19631222) в м. Уцвіль, Віль, Санкт-Галлен, Швейцарія) — швейцарський політик, член партії «Вільна демократична партія. Ліберали[en]», член Федеральної ради Швейцарії, що є вищим органом виконавчої влади у Швейцарії, голова Федерального департаменту юстиції та поліції Швейцарії.

Біографія[ред. | ред. код]

Карін Келлер-Зуттер народилась і провела дитинство у місті Віль, після чого переїхала у Невшатель. Вона навчалася за спеціальністю «Синхронний переклад» у Цюрихській школі перекладачів, яка зараз є Школою прикладної лінгвістики Цюрихського університету прикладних наук. Після цього вона працювала в приватному секторі, паралельно вивчаючи політичні науки в Лондоні та Монреалі. Вона також отримала ступінь магістра із педагогіки в Університеті Фрібура і деякий час працювала професором в професійній школі.

Карін Келлер-Зуттер почала свою політичну кар'єру із посади муніципального радника міста Віль, яку займала з 1992 до 2000 року. Вона була головою муніципальних зборів в 1997 році. З 1996 до 2000 року вона також була депутатом Зборів кантону Санкт-Галлен і з 1997 до 2000 керівником осередку партії «Вільна демократична партія. Ліберали[en]» в Санкт-Галлені. 12 березня 2000 її було обрано до Виконавчої ради кантону Санкт-Галлен, де її було призначено очолювати департамент безпеки та юстиції. На цих посадах вона пробула до 2012 року. Вона також була віце-президентом Асоціації кантональних міністрів юстиції і поліції. Карін Келлер-Зуттер очолювала уряд кантону Санкт-Галлен у 2006—2007 роках. В 2010 році було висунуто її кандидатуру до Федеральної ради Швейцарії на заміну Ганса-Рудольфа Мерца, але її не обрали. 23 жовтня 2011 її було обрано депутатом від Санкт-Галлена у Раді кантонів Швейцарії[en]. В 2018 році її знову висунули до Федеральної ради Швейцарії на заміну Йоханна Шнайдера-Амманна[en], цього разу успішно.[1] 1 січня 2019 року вона увійшла до складу Федеральної ради Швейцарії, очоливши при цьому Федеральний департамент юстиції та поліції Швейцарії.[2] В 2011 році отримала нагороду «SwissAward» в категорії «політики».

Окрім роботи в уряді, вона також є членом Ради піклувальників Санкт-Галленської фундації міжнародних досліджень, з 2012 року членом ради директорів, а з 2013 директором Асоціації роздрібної торгівлі Швейцарії, членом Правління компанії «Pensimo Fondsleitung AG» і з травня 2013 членом Ради директорів страхової групи «Bâloise».[3]

Карін Келлер-Зуттер одружена із судово-медичним експертом Мортеном Келлером, з яким живе в місті Віль.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]