Каструля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Каструлі

Кастру́ля (фр. casserole) — металевий контейнер зазвичай циліндричної форми (або злегка конічної) з ручками. Посудина для приготування страв або маніпуляцій з їжею. Для захисту вмісту каструлі від навколишнього середовища, а також для прискорення приготування страв використовується кришка. Каструля то Рижук Традиційним матеріалом для виготовлення каструль протягом тривалого часу була емальована сталь. Після короткого періоду використання алюмінію і алюмінієвих сплавів (наприклад, силуміну) сьогодні воліють використовувати нержавіючу сталь. Як матеріал використовувався також чавун, жароміцні стекла відомі як Pyrex, рідше латунь або мідь. В Середньовіччі ковані з заліза каструлі покривались шаром олова. Зараз виробниками виготовляються каструлі і з тефлоновим покриттям.

Для використання на індукційній плиті каструль виготовлених з нержавіючої сталі, такі каструлі можуть мати спеціальне подвійне дно, між стінками якого вставляється феромагнітна пластина.

Щоб максимізувати простір на кухні, виробники пропонують набори каструль і сковорідок, які вкладаються одна в одну, а також каструлі з ручками, що знімаються. З таких ручок можна виділити два типи: ручка-гвинт і ручка-затискач. Останню можна використовувати в усіх одиницях набору.

Див. також[ред.ред. код]