Катастрофа поїзда «Невський експрес» у 2009 році

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Катастрофа поїзда «Невський експрес» у 2009 році

Катастрофа поїзда «Невський експрес» у 2009 році — катастрофа швидкісного фірмового поїзду «Невський Експрес» № 166[1], що прямував з Москви до Санкт-Петербурга, Росія, яка відбулася 27 листопада 2009 року о 21:34 (московський час) на 285 км (перегін Угловка—Алешінка, на межі Тверської і Новгородської областей) лінії Санкт-Петербург — Москва Октябрьскої залізниці.

Перебіг подій[ред.ред. код]

Російські офіційні особи заявили спочатку про 39 загиблих і 95 поранених, але пізніше зменшили число загиблих до 27[2][3][4]. За даними уряду та служб допомоги, катастрофа стала наслідком терористичного акту, найбільшого в Росії за межами Північного Кавказу за останні роки[5]. Однією з причин великої кількості загиблих та поранених стала слабка конструкція крісел вагонів. Внаслідок ударів крісла відірвались від вагону.

2 березня 2010 року в ході спецоперації вбито Саїда Бурятського[6], лідера бойовиків, визнанених відповідальними за скоєння теракту. 13 квітня 2010 року Директор ФСБ Олександр Бортніков повідомив про те, що правоохоронні органи РФ знищили 26 членів злочинного угруповання та ще 14 заарештували[7].

Неофіційні версії[ред.ред. код]

Відомий російський письменник та публіцист Віктор Суворов вважає, що вибух експресу спланований офіційним Кремлем.

« У Росії є правило: якщо хтось бажає влаштовувати акції протесту, то має за десять днів одержати дозвіл від влади. Так ось у Москві правляча фракція «Єдина Росія» влаштувала відразу ж після вибуху Невського експреса акцію протесту проти тероризму. Мій один знайомий у Москві – до речі, теж шукач правди, як і я, запитав: «Як це так? Якщо я організую якийсь протест, то мені потрібно чекати дозвіл десять днів, а ось вони відразу після вибуху влаштували акцію». Йому відразу ж прислали відповідь: «Єдина Росія» наперед просила дозволу.[8] »

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]