Категорія:Селища міського типу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Основна стаття для цієї категорії: Селище міського типу ::

Се́лище місько́го ти́пу — міське поселення (місте́чко), яке за функціональним призначенням у загальній системі адміністративно-територіального устрою України посідає проміжне місце між сільським населеним пунктом і містом, але в обліку населення належить до міського.

Ця офіційна назва для приміських поселень використовується в деяких країнах колишнього радянського блоку. Вона використовувалась у всіх 15 союзних республіках СРСР з 1922 року, замість колишнього терміну посад. Він був введений в Польщі (1954) і Болгарії (1964). Пізніше всі селища міського типу в Польщі були перетворені в інші типи поселень (місто чи село) в 1972 році, а в Болгарії та 5 колишніх радянських республіках (а саме Вірменія, Естонія, Латвія, Литва, Молдова) — на початку 1990-х років. Сьогодні цей термін використовується в інших 10 колишніх радянських республіках, такі як: Азербайджан, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Україна, Узбекистан.

Відповідно до частини першої статті 133 Конституції України, систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села. Таким чином, наразі такий вид поселень як селища міського типу в Україні конституційного та правового статусу не мають.

Підкатегорії

Показано 4 підкатегорії з 4.

Сторінки в категорії «Селища міського типу»

Показано 1 сторінку цієї категорії (із 1).