Катнісс Евердін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Катнісс Евердін
англ. Katniss Everdeen
Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) figure at Madame Tussauds London (31139647115).jpg
Поява Голодні ігри
Виконавець Дженніфер Лоренс
Інформація
Стать жін
Рід занять лучник, мисливець, солдат, революціонерка
Громадянство Panemd
CMNS: Катнісс Евердін у Вікісховищі

Катнісс[1] (Катніс)[2] Евердін (англ. Katniss Everdeen) — головна героїня трилогії Сьюзен Коллінз «Голодні ігри», повстанка і руйнівниця імперії Капітолій. Ім'я походить від назви їстівної рослини стрілолиста (в англійському варіанті). У фільмі Голодні ігри Катніс втілила Дженніфер Лоуренс.

Опис[ред. | ред. код]

Катніс Евердін — шістнадцятирічна дівчина, жителька Округу 12. Як покарання за минуле повстання проти Капітолію, щороку лотереєю округи обирають одного хлопця і одну дівчину віком від 12 до 18 років для участі у Голодних іграх. Обрані, «трибути», мають битися між собою на контрольованій Капітолієм арені, доки живим залишиться лише один. Нагорода за перемогу — слава та багатство. Катніс добровільно зголошується піти на 74-ті Голодні ігри замість своєї молодшої сестри Прим, на котру вказав жереб. Піта Мелларк (Джошуа Гатчерсон), син пекаря, який одного разу врятував її сім'ю від голоду, також обраний та таємно закоханий в Катніс. Катніс дуже талановита і майстерна і завдяки цьому вона разом з Пітою стають переможцями ігор. Але Капітолію не сподобалась бунтарка, що порушує правила гри, і повстанські настрої, які підняла її участь в Іграх. Наступних Ігор її втягують у бійню знову, і протягом франшизи Катнісс Евердін очолює сили опору і руйнує імперію Капітолію.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Згідно з правописним правилом (§ 89.Неподвоєні й подвоєні приголосні. Пункт 3.) Подвоєні приголосні зберігаються в особових та інших власних назвах.
  2. У перекладах з англійської романів «Голодні ігри» та «У вогні» Уляни Григораш та Катерини Плугатир відповідно.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Сюзанна Коллінз. Голодні ігри / Перекл. з англ. Уляни Григораш. – К.: КM Publishing, 2012. – 384 с.
  • Сюзанна Коллінз. У вогні / Перекл. з англ. Катерини Плугатир. – К.: КM Publishing, 2012. – 384 с.
  • Катніс Евердін [Архівовано 13 грудня 2013 у Wayback Machine.] на Hunger Games Wiki.