Катнісс Евердін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Катнісс[1] або Катніс[2] Евердін (англ. Katniss Everdeen) — вигаданий персонаж та головна героїня трилогії Сьюзен Коллінз «Голодні ігри». Її ім'я походить від назви їстівної рослини стрілолиста (в англійському варіанті). У фільмі Голодні ігри Катніс грає Дженніфер Лоуренс.

Опис[ред. | ред. код]

Катніс Евердін — шістнадцятирічна дівчина, жителька Округу 12. Як покарання за минуле повстання проти Капітолію, щороку лотереєю округи обирають одного хлопця і одну дівчину віком від 12 до 18 років для участі у Голодних іграх. Обрані, «трибути», мають битися між собою на контрольованій Капітолієм арені доки живим залишиться лише один. Нагорода за перемогу — слава та багатство. Катніс Евердін (Дженніфер Лоуренс), 16-ти річна дівчинка з Округу 12 добровільно зголошується піти на 74-ті Голодні ігри замість своєї молодшої сестри Прим, на котру вказав жереб. Піта Мелларк (Джошуа Гатчерсон), син пекаря, який одного разу врятував її сім'ю від голоду, також обраний та таємно закоханий в Катніс. Катніс дуже талановита і майстерна дівчина і завдяки цьому вона разом з Пітою стають переможцями 74х голодних ігор. Але на цьому голодні ігри не закінчуються. Минув рік і так сталося, що на 75х Голодних іграх братимуть участь переможці попередніх років. За іронією долі Катніс знову стає учасником голодних ігор.Вони із Пітою знову повинні битися одне проти одного.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Згідно з правописним правилом (§ 89.Неподвоєні й подвоєні приголосні. Пункт 3.) Подвоєні приголосні зберігаються в особових та інших власних назвах.
  2. У перекладах з англійської романів «Голодні ігри» та «У вогні» Уляни Григораш та Катерини Плугатир відповідно.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Сюзанна Коллінз. Голодні ігри / Перекл. з англ. Уляни Григораш. – К.: КM Publishing, 2012. – 384 с.
  • Сюзанна Коллінз. У вогні / Перекл. з англ. Катерини Плугатир. – К.: КM Publishing, 2012. – 384 с.
  • Катніс Евердін на Hunger Games Wiki.
  • Катніс Евердін на IMDb