Католицька церква в Лаосі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Като́лицька це́рква в Лао́сі
Деномінація: Католицька церква
Країна: Лаос Лаос
Католики: 39 000 осіб (2004; 0,6%)
Діоцезії: 4
Парафії: 77
Священики: 12

Като́лицька це́рква в Лао́сі — друга християнська конфесія Лаосу. Складова всесвітньої Католицької церкви, яку очолює на Землі римський папа. Керується конференцією єпископів. Станом на 2004 рік у країні нараховувалося близько 39 000 католиків (0,6% від усього населення)[1]. Існувало 4 діоцезій, які об'єднували 77 церковних парафій. Кількість священиків — 12 (з них представники секулярного духовенства — 12, члени чернечих організацій —), постійних дияконів — 0, монахів — 2, монахинь — 83.


Історія[ред. | ред. код]

.Рання історія католицизму в Лаосі неясна. Відомо, що 1642 року Лаос відвідав єзуїтський місіонер Жан де Лерія (фр. Jean de Leria).Перші спроби євангелізації в Лаосі відносяться до другої половини XVII століття з приїздом у В'єнтьян деяких єзуїтських місіонерів .

В 1858 року апостольський вікарій Камбоджі відіслав двох братів для організації місії в Лаосі. Поширення католицизму відбувається лише в кінці XIX століття з приходом місіонерів із сусіднього Сіаму . У 1899 р. було встановлено апостольський вікаріат Лаосу.

У 1929 році в Луанг Прабанг вперше прибув католицький священик. У 1935 році до Лаосу прибули місіонери Облати Непорочної Марії и. У наступні десятиліття було засновано ще три апостольських вікаріати, які залежали від Конгрегації євангелізації народів .

В1975 році під керівництвом комуністів була створена Лаоська Народна Республіка.

Відтоді католики зазнали багатьох обмежень, і свобода сповідувати свою віру зменшилась.

Місцевий єпископат зібраний на Єпископській конференції Лаосу та Камбоджі .

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Католицька церква в Лаосі