Катуальда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Катуальда
Catualda
Народився невідомо
Помер після 19
Форум Юлії
Національність маркоман
Титул король маркоманів
Термін 18—19 роки
Попередник Маробод
Наступник Ванній

Катуальда (д/н — після 19) — король Маркоманської держави.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив зі знатного маркоманського роду. Замолоду внаслідок конфлікту з королем Марободом вимушений був тікати до племені готонів. Приблизно на початку 10-х років вступив у перемовини з римським військовиком Друзом Молодшим. Останній, реалізуючи разом з Германіком стратегію з послаблення германських утворень через влаштування війн між ними (розділяй і володарюй), став підтримувати плани Катуальда з повалення Маробода.

У 17 році Маробод зазнав поразки від Армінія, короля херусків. В результаті авторитет короля марободів підупав. Цим скористався Катуальда, який за підтримки проримської партії та Вібілія, короля гермундурів, 18 року повалив Маробода, що утік до Римської імперії. Але невдовзі проти Катуальда, що встановив дружні стосунки з Римом, виникла змова. Змовникам надав допомогу Вібілій. В результаті близько 19 (за іншими відомостями 20) року Катуальаду було повалено. Він втік до Римської імперії, отримав право мешкати у місті Форум Юлії (провінція Нарбонська Галлія). Подальша доля невідома. Владу над маркоманами захопив квад Ванній.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Cornelius Tacitus, Annals Book 2 [62], [63]
  • Wolfram, Herwig (1990). The Roman Empire and its Germanic peoples. University of California Press. p. 41. ISBN 0-5200-6983-8. Retrieved 30 October 2012.
  • GREENWOOD, Thomas. The history of the Germans First book the Barbaric period. [s.l.]: RareBooksClub.com, 2012. 488 s