Каулімовіруси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Каулімовіруси
Класифікація вірусів
Група: VII
Ряд: Unassigned
Родина: Caulimoviridae
Роди
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Caulimoviridae
EOL logo.svg EOL: 5034
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 186534

Каулімовіруси (Caulimoviridae) — ДНК-вмісні віруси рослин.

Морфологія віріонів[ред.ред. код]

Прості віруси. Капсиди мають ікосаедричну симетрію, трохи витягнуті, інколи мають циліндричну форму. Діаметр 35-50 нм, довжина циліндричних форм 130 нм.

Фізико — хімічні та фізичні властивості[ред.ред. код]

Плавуча густина в CsCl 1.3-1.312-1.4 г см-3. Коефіцієнт седиментації 200-251-285 S20w.

Геном[ред.ред. код]

Віріони мають єдину циркулярну длДНК (7.2-8.3 kbp). Кожен ланцюг має розриви у специфічних позиціях, перший має один розрив, другий — 1-3. Організація геному специфічна для роду і є одним з класифікаційних критеріїв. Після потрапляння в клітини розриви зшиваються, утворюючи мініхромосоми. Вони асиметрично транскрибуються РНК-полімеразами господара, утворюючи транскрипт, довший за геном вірусу (35S або 34S РНК), які подовжені на 35-270 нуклеотидів, залежно від виду. Цей транскрипт слугує одночасно матрицею для зворотної транскрипції (-) ДНК, і для деяких ORF. Види роду Caulimovirus продукують специфічну мРНК (19S РНК) для ORF6; ніяких сгРНК не було знайдено у представників Petuvirus, Soymovirus, Cavemovirus and Badnavirus.

Реплікативний цикл проходить у епісомальній формі, без інтеграції. Синтез (-) ДНК починається цитоплазматичною тРНКmet господара. Розриви у ланцюгах — це праймерні ділянки для синтезу ДНК та утворюються внаслідок незшивання ланцюгів.

Склад віріону[ред.ред. код]

Білки складають 83-84,41-85,9% від маси віріону. Віріон складається з 1 або 3 структурних білків. Серед неструктурних білків геном кодує РНК-залежну ДНК-полімеразу.

Ліпіди і вуглеводи не виявлені.

Антигенні властивості[ред.ред. код]

Віріони являють собою імуногени середньої сили. Існує певна антигенна варіабельність серед представників роду Badnavirus.

Біологічні властивості[ред.ред. код]

Коло господарів вузьке.

Представники родів Petuvirus, Soymovirus and Cavemovirus інфікують дводольних; види роду Tungrovirus — однодольних, а роду Badnavirus — або дво-, або однодольних.

Можуть передаватися векторно або при механічних пошкодженнях, при щепленні, насінням, або пилком. Можуть передаватися комахами ряду Hemiptera, родинами Aleyrodidae, Aphididae, Cicadellidae, Pseudococcidae. В переносниках не розмножуються. Багато вірусів поширюються під час вегетативного розмноження.

Віруси широкорозповсюджені; види родів Tungrovirus та Badnavirus переважно існують у тропічних та субтропічних умовах, хоча деякі з них існують у помірних та субарктичних умовах. Види родів Petuvirus, Caulimovirus, Soymovirus та Cavemovirus можна знайти в помірних регіонах.

Симптоматика залежить від регіону і господара. Представники родів Petuvirus, Caulimovirus, Soymovirus and Cavemovirus зазвичай викликають мозаїку, в той час як представники родів Tungrovirus та Badnavirus викликають хлоротичні зміни в листках.

Майже всі види інфікують всі клітини господаря, хоча деякі Tungrovirus та Badnavirus прив'язані до судинної системи. Віріони представників родів Petuvirus, Caulimovirus, Soymovirus та Cavemovirus асоційовані з цитоплазматичними білковими включеннями.

Посилання[ред.ред. код]