Каунаський технологічний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Головна будівля університету
Старий корпус

Каунаський технологічний університет (лит. Kauno technologijos universitetas) — вищий навчальний заклад у Каунасі, Литва. Створений 1922 року. У радянський час називався «Каунаський політехнічний інститут» (лит. Kauno politechnikos institutas). Один з найстаріших технічних ВНЗ Прибалтики.

Історія[ред.ред. код]

1922 року в Каунасі (тодішній столиці Литви) засновано Литовський університет, що з 1930 року носив назву як університет Вітовта Великого. 1940 року окупаційна радянська влада перейменувала навчальний заклад на «Каунаський університет», з 1944 року в ньому діяли 3 факультети: історико-філологічний вирішено закрити, медичний факультет 1950 року виокремлено в Каунаський медичний інститут, а будівельний і технологічний факультети 1951 року об'єднано в Каунаський політехнічний інститут.

Станом на 1972 рік навчальний заклад мав такі факультети — автоматики, інженерно-економічний, легкої промисловості, машинобудівний, механічний, радіоелектроніки, електротехнічний, хіміко-технологічний, будівельно-сантехнічний. Були вечірнє, заочне і підготовче відділення, вечірні факультети в Клайпеді, Шяуляї, Паневежисі; аспірантура; 68 кафедр, 4 проблемні і 18 галузевих лабораторій; у бібліотеці близько 1,4 млн одиниць зберігання. У 1972—1973 навчальному році в інституті навчалося 15 тис. студентів, працювала 1 тис. викладачів, у тому числі 23 професори і доктори наук, 415 доцентів і кандидатів наук.

1990 року влада Литви перейменувала Каунаський політехнічний інститут на Каунаський технологічний університет.

Посилання[ред.ред. код]