Кахаль-Печ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 17°09′20″ пн. ш. 89°03′40″ зх. д. / 17.15556° пн. ш. 89.06111° зх. д. / 17.15556; -89.06111

Cahal Pech Belize - main courtyard 2.jpg

Кахаль Печ — руїни міста майя, що знаходяться недалеко від сучасного міста Сан-Ігнасіо-Кайо, в Белізі. Центр міста розташований на вершині пагорба на західному березі річки Макаль. Назва міста мовою майя означає місце кліщів, але стара назва міста невідома.

Історія[ред. | ред. код]

Перші люди жили на цьому місці вже в 1200-х роках до н. е., але основна частина споруд відноситься до періоду 300700 років. У IX столітті з невідомих причин жителі покинули Кахаль Печ і він був поступово забутий.

Опис[ред. | ред. код]

У центрі міста була велика кількість релігійних споруд. Основна будівля Кахаль Печ — високий храм, заввишки приблизно 25 м. Навколо нього розташовані інші різні структури міста (всього на даний момент відкриті 34). Наявність двох полів для гри в м'яч, в такому невеликому, за мірками майя, поселенні, дало історикам право стверджувати, що Кахаль Печ було місцем перебування вельмож з числа майя (можливо, заміською резиденцією когось із майянських правителів).

У місті була розвинена торгівля нефритом та обсидіаном з центральної Гватемали.

Історія досліджень[ред. | ред. код]

Кахаль Печ був відкритий лише в 1950-х роках, а перші масштабні розкопки почалися 1988 року. Дослідження тривають і на сьогодні, хоча основна частина Кахаль Печ відкрита для туристів.

Галерея[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]