Кашшу-надін-аххе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кашшу-надін-аххе
Країна Вавилон
Діяльність суверен
Посада Цар Вавилону[d]

Кашшу-надін-аххе (Кашу-надін-ахі) (д/н — 1004 до н. е.) — цар Вавилона близько 10081004 років до н. е. Ім'я перекладається як «Бог каситів дає брата» (інший варіант перекладу «Зроби брата сильним»).

Життєпис[ред. | ред. код]

Зараховується до II династії Країни моря (V Вавилонської династії). Можливо, належав до каситської військової знаті та був родичем царя Сімбар-Шипаке. Його батьком був якийсь Сапайя. Близько 1008 року до н. е. повалив царя Еа-мукін-зері.

За його панування ситуація в державі погіршувалася внаслідок плюндрування великих земель арамеями і сутіями. було зруйновано та закинуто значні частини іригаційної системи. В державі настав голод, що спричинило призупинення регулярних приношень їжі та напоїв у храмі бога Шамаша — Ебаббар — в Сіппурі. Зрештою був повалений Еулмаш-шакін-шумі, що заснував власну династію.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Bruno Meissner (1999). Dietz Otto Edzard (ed.). Reallexikon der Assyriologie und Vorderasiatischen Archäologie: Meek — Mythologie. Walter De Gruyter. p. 8.
  • J. A. Brinkman (1999). «Kaššû-nādin-aḫḫē». In Dietz Otto Edzard (ed.). Reallexikon der Assyriologie und Vorderasiatischen Archäologie: Ia — Kizzuwatna (Volume 5). Walter De Gruyter. p. 474.
  • Van De Mieroop M., A History of the Ancient Near East ca. 3000-323 BC, Blackwell Publishing, 2004.