Каїрська телевежа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Каїрська телевежа
برج القاهرة
Cairo, Tower of Cairo, Egypt, Oct 2004.jpg
Інформація
Розташування Єгипет Єгипет, Каїр
Країна Flag of Egypt.svg Єгипет
Статус збудовано
Завершено 19561961
Відкрито 1961
Використання телекомунікації, оглядові майданчики, ресторан
Висота
Антена/Шпиль 187 м
Інше
Архітектор Наум Шебіб
Сайт cairotower.net

Каїрська телевежа у Вікісховищі?

Каїрська телевежа (араб. برج القاهرة‎, burj al-qāhira / бур(ж/г) аль-кахіра, англ. Cairo Tower) — окремо розташована бетонна телевізійна вежа (заввишки 187 м) у столиці Єгипту місті Каїрі, один із міських символів.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Каїрська вежа вночі, жовтень 2004

Каїрська телевежа розташована у найпрестижнішому районі єгипетської столиці Замалек (о-в Гезіра), зовсім поруч із центральною площею міста — Мідан Ель-Тахрір.

Маючи висоту 187 метрів, Каїрська телевежа є на 43 метри вищою за Піраміду Хеопса в Гізі, віддалену від неї на 15 км, і, таким чином, творить міську домінанту, є однією з найбільш впізнаваних споруд Каїра, одним із його символів.

Зведення телебашти тривало в період від 1956 до 1961 року. Оригінальний проект споруди у вигляді квітки лотоса належить єгипетському архітектору Науму Шебібу (Naoum Chebib).

Каїрська телевежа користується незмінною популярністю у туристів завдяки спроектованим на її верхівці оглядовим майданчикам, звідки відкриваються чудові види на Каїр, а також престижному ресторану, що обертається навколо своєї вісі (повний оберт триває приблизно 70 хв.). Підйом на телевежу платний — квиток коштує 20 єгипетських фунтів (= 30 гривень, 2009).

Джерела і посилання[ред.ред. код]