Квантизація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зверху — ноти після запису, знизу — після застосування загальної квантизації

Квантиза́ція (англ. quantize) в музиці — процес вирівнювання музичних звуків у ритмічному або звуковисотному відношенні.

Ритмічна квантизація[ред. | ред. код]

Ритмічна квантизація (англ. Time Quantization) здійснює переміщення нот до найближчих ритмічних долей в секвенцерах. Квантизація задається в тих же одиницях, що й довжина нот. Використання квантизації дозволяє домогтися рівнішого звучання при запису музики з MIDI-клавіатури у реальному часі.

  • Загальна квантизація зрушує початок всіх нот у долю, зберігаючи незмінною довжину нот. Цей вид квантизації з'явився раніше інших.
  • Квантизація початку ноти зрушує початок ноти, але не пересуває її кінець. У результаті змінюється довжина нот.
  • Ґрув-квантизація, або квантизація по шаблону (від англ. groove — шаблон) — квантизація за заздалегідь наміченою схемою, названої ґрувом. Як правило, набір ґрувів є в самому секвенсорі. Також у музичних крамницях можна придбати диск із набором ґрувів. У деяких програмних секвенсорах, наприклад, в Steinberg Cubase, можна створити власний грув на основі наявного звукового файлу (це робиться в редакторі Sample Editor у режимі Hitpoint Mode).
  • Квантизація відповідності, змінює партію одного інструмента відповідно до партії іншого.
  • Часткова квантизація зрушує ноту до частки на певний відсоток від вихідної відстані між нотою і долею.
  • Аналітична квантизація — програма робить аналіз розташування нот і виправляє те, що вважає ритмічними недоліками.

Звуковисотна квантизація[ред. | ред. код]

Квантизація може застосовуватись для впорядкування безперервного спектру звукових частот, наприклад людського голосу, в європейську 12-тонову систему, або будь-яку іншу звукову систему. Інструмент, що застосовує таку квантизацію називається автотюном (англ. Auto Tune) і використовується для усунення недоліків вокального виконання.