Квантова електроніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Квантова електроніка — галузь фізики, що має справу з квантовими ефектами, пов'язаними із специфікою руху електронів в силових полях, властивостями твердого тіла, та взаємодією із фононами[1].

Сьогодні менше використовується в науковій термінології (оскільки по великому рахунку рух електронів в твердому тілі є по замовчуванню квантове явище, що не має аналогій в класичній механіці), тому цей термін поглинули інші галузі фізики: фізика твердого тіла, що регулярно використовує квантову механіку при розгляді гальваномагнітних явищ, що пов'язані з електронами. Спеціальне використання в електроніці, що також пов'язана із фізикою напівпровідників.

Сьогодні ця категорія в основному використовується в лазерних технологіях, оскільки їх принцип роботи чисто квантовий, і базується на взаємодії фотонів з електронами: оптичне поглинання, спонтанне випромінювання, та вимушена еміссія[2].

Цей термін широко використовувався в 1950-х та в 1970-х роках минулого століття. Сьогодні, основний творчий вихід із даної категорії в основному належить до квантової оптики, особливо в тому випадку, коли її основи витікають не з атомної фізики, а з фізики твердого тіла.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Квантова електроніка — Енциклопедія Сучасної України. esu.com.ua. Архів оригіналу за 19 Квітня 2016. Процитовано 30 квітня 2021. 
  2. Ю.І. Колесник, А.В. Кіпенський (20.03.2015 р). ЕЛЕМЕНТИ ТА ПРИСТРОЇ КВАНТОВОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ. core.ac.uk (укр.). Архів оригіналу за 30 Квітня 2021. Процитовано 30 Квітня 2021.